Novas de Precisión

 

 

 

COMPETICIÓNS NACIONAIS: FORMACIÓN DE EQUIPOS QUE NON CUMPREN CO BAREMO “B”

 

A FE.GA.TO , a petición dos tiradores inscritos, poderá  formar equipos  que a representen nos Campionatos de España sempre que os tiradores interesados, e que cumpren as condicións xerais para formar equipo, deben solicitar por  escrito a súa vontade de formar equipo sabendo que non teñen dereito á axuda.

A  FEGATO  só  aboaría os gastos de inscrición dos equipos.  En caso de conseguir algunha  medalla se lles daría, a cada un dos compoñentes, sempre que participasen tres ou mais equipos doutras autonomías, as axudas seguintes:

-   Medalla de Ouro..................................................................... 200,00 €  (150,00 € na Comunidade Autonómica)

-   Medalla de Prata....................................................... 150,00 €  (100,00 €  na Comunidade Autonómica)

-   Medalla de Bronce.....................................................100,00 €  (  75,00 € na Comunidade Autonómica)

O Vicepresidente da modalidade de Precisión.

===============================================================================================

 

 ANO 2017 

 

21-06-2017 Comunicado da RE.FE.deTO. ampliando o prazo de inscripción para  o Camionato de España de Percorridos de Tiro 

 

Estimado Presidente, Secretario

      Debido al escaso margen que existe entre la 4ª Fase de la Copa Presidente de Recorridos de Tiro celebrado en Segovia y el cierre de inscripción para el Campeonato de España a celebrar en el Club de Tiro Pena da Revolta en As Pontes, y para evitar que este contratiempo pueda causar que algún tirador se pueda quedar fuera del Campeonato de España.

La RFEDETO junto con el Club Organizador han decidido ampliar el plazo de inscripción hasta el lunes día 03 de julio a las 23:59 horas.

El responsable de recorridos de tiro Javier Mangas 

 El plazo en la Gallega se cierra el día 30. 

 

27-06_2017 - Cto. España de Armas Históricas de Avancarga- 25-06-2017 - Granada

Excelente os resultados acadados por Miguel Angel Comenares no presente Campionato de España, no que pechou con 

3 Medallas de Ourto, 1 de Bronce e 3 Diplomas ás anteriores sumou dos novos Records. 

Miguel xa non ten acostumados a estes éxitos e dende aqui o felicitamos e lle desexamos que siga a mesma liña de éxitos nas próximas competicións

Miguel Angel Colmenares Diaz

  • Donald Malson: Medalla de Ouro con 87 puntos, novo Record Galego
  • Tanzutsu-R: Medalla de Ouro con 94 puntos 
  • Remington R: Medalla de Ouro con 178, puntos Novo Record Galego 
  • Vetterli- O: Medalla de Bronce con 94 puntos 
  • Kuchenreuter-R: 4º Clasificado con 95 puntos 
  • Tanegasnima-R:  4º Posto con 89 puntos 
  • Hizadai-R:  4º Posto con 88 puntos 
  • Lamarmora-O: 7º Posto con 90 puntos 

 

27-06-2017 - IV Fase Copa Presidente de Percorridos de Tiro - 24-06-2017 - Segovia

Resultados dos tiradores Galegos:

Dvisión Standar 

2º Clasficado  Jesus Ferreiro Rodiguez con 912,1961 puntos  ( campión na Categoria Senior)

16º David Davite Aguiar con 703.5893

24º Jesus Fermin Garcia Vazquez con 650.5576

Divisón Producción

10º Posto Benigno Vilouta Pena con 811,4404 puntos

24º Posto Freddy Landaeta Sosa con 713.71112 ( 3º na categoría senior)

Felicitacións. 

19-06-2017 - III Fase Copa Presidente de AA.HH. Cantoblanco-04-06-2017-

   Kuchenreuter-R

  • 10º Posto Eduardo Corral Rio con 91 puntos 
  • 24º posto Miguel Colmenares Diaz con 92 puntos

​Mariette

  • 4º posto Miguel Colmenares Diaz con 94 puntos
  • 6º posto Eduardo Corral Rio con 92 puntos 

​Donald Malson-R

  • 8º posto Miguel Colmenares Diaz con 68 puntos
  • 10º posto Eduardo Corral Rio con 64 puntos 

Remington-R 

  • 4º Posto Miguel Colmenares Diaz con 162 puntos
  • 5º Posto Eduardo Corral Rio con 156 puntos 

Miguel Angel Colmenares Diaz

  • Tanegasnima-R: Medalla de Ouro Miguel A. Colmenares Díaz con 92 puntos 
  • Colt:  Medalla de Bronce con 93 puntos.
  • Cominazzo-R:  6º Posto con 87 puntos 
  • Hizadai-R:  3º Posto con 91 puntos
  • Lamarmora-O: 4º Posto con 92 puntos
  • Pennsylvania-R: 9º Posto con 82 puntos
  • Maximilian-R: 6º Posto con 4 puntos 
  • Witworth-R: 13º Posto con 72 puntos 

 

17-06-2017 Copa  SS.MM. de Aire Comprimido-Las Gabias-31/05/2017

Resultados dos tiradores Galegos na Copa SS.MM o Rei e a Raiña de Aire Comprimido. 

   Pistola Aire Junior

  • Medalla de Prata  Martín Freije Torneiro con 196,1 puntos
  • Medalla de Bronce Nicolas Fraga Corredoira con 170,5 puntos

    Pistola Aire Senior 

  • Medalla de Ouro David Isaac Iglesias Mosquera  con 194,2 puntos
  • 4º Clasificado Pablo Pita Gabeiras con 153,6 puntos 
  • no posto 33 Julio Rivas con 544 puntos e no 50 Jose A. Fernandez Con 163

     Pistola Aire donas

  • 8º Posto Nuria Garcia Gonzalez   con 60,1 puntos
  • no posto 14 Paula Fernandez con 346 puntos y no posto 16 Rosario Martel con 323 puntos

   Pistola Deportiva Donas 

  • 11º Posto Nuria Gonzalez con 512 puntos
  • 14º Posto Rosario Martel con 495 puntos 

    Pistola Libre

  • Medalla de Ouro David I. Iglesias con 183,6 puntos 
  • 5º Posto Pablo Pita Gabeiras con 122,4 puntos
  • 8º Posto Julio Rivas iglesias con 58,3 puntos

   Carabina Tendido

  • Medalla de Prata Luis Iglesias Pascual con 206,4 puntos

 

7/06/2017-INFORMACIÓN DA RE.FE.deT.O. dirixida os tiradores de Percorrido de Tiro 

( e importante o enlace do final para que enviedes os vosos datos e formar parte do censo de Tiradores de Percorridos)

 

Estimado presidente:

 

Desde el Área Técnica de Recorridos de Tiro, hemos podido comprobar que no existe en la RFEDETO un censo real y oficial de tiradores practicantes de nuestra modalidad, esto supone una gran dificultad para poner en marcha algunos proyectos que sin ningún género de dudas mejorará su funcionamiento, entre estos proyectos estaría para el año 2018 la expedición de una licencia específica de RRTT que también capacitará para la práctica del resto de modalidades deportivas, pero que a su vez será la forma de identificar oficialmente el número de practicantes, es muy importante que los que ya estén habilitados como tiradores de RRTT formen parte de este censo, tanto si son tiradores Nacionales, Autonómicos, o locales.

Además dicho censo servirá para facilitar toda la información de interés deportivo que recibamos tanto de la IPSC Internacional como de cualquier club o Federación Autonómica de España, como calendarios de competiciones, reglamentos actualizados etc.

Por otro lado y conociendo el censo oficial, podríamos declarar a la IPSC Internacional el número real de practicantes en España, beneficiándonos del número de plazas que nos corresponden para nuestra participación en competiciones internaciones, y no vuelva a suceder lo que lamentablemente ha sucedido con las plazas del mundial de Francia, que a resultas nos conceden la miseria de 13 cuando los interesados en participar por méritos propios eran de 40 plazas, asignadas proporcionalmente al número de deportistas que de forma incierta ha venido declarando la RFEDETO.

Es por lo que me dirijo a todos vosotros para solicitar vuestra colaboración

A dichos efectos facilito un enlace para bien ir directamente al formulario del censo, o bien a través de la página de la RFEDETO dónde encontrareis en la parte superior de la página una ventana con el texto: “Formulario censo RRTT 2017”, para que el deportista la cumplimente.

 

http://censo.recorridos.tirolimpico.icons.es/

 

 

09-05-2017 Copa Presidente de Armas Deportivas-Barcelona 7-05-2017

Excelente os resultados dos tiradores Galegos tanto a  nivel  individual, cun Dario Piroscia como protagonista; dos ouros e unha prata, como por equipos,  que, formados  con  Dario Piroscia, David Iglesias,  Julio Rivas e Manuel Cancela, conseguiron   pódium nas tres modalidades( 1 Ouro e 2 pratas equipos federación e 1 ouro e 2 pratas equipos Club)  

Todo un éxito

Pistola Standard:

  • Medalla de Ouro Dario Piroscia Penado  con 563 puntos
  • 9º Posto David Iglesias Mosquera con 543 puntos
  • 24º Posto Julio Rivas Iglesias( 524 ptos.) y 26º Manuel Cancela(519 ptos.)

Equipo Gallega

  • Medalla de Ouro Dario Piroscia, David Iglesias, Julio Rivas con 1630 puntos

Equipos Club Castro

  • Medalla de Prata Dario Piroscia, David Iglesias, Julio Rivas con 14630 puntos

Pistola Fogo Central:

  • Medalla de Ouro Dario Piroscia Penado con 572 puntos
  • 8º Posto David Iglesias Mosquera con 559
  • 27º Posto Julio Rivas Iglesias(532 ptos.) y 36º Manuel Cancela(516 ptos.)

Equipo Gallega

  • Medalla de Prata  Dario Piroscia, David Iglesias, Julio Rivas con 1663 puntos

Equipos Club Castro

  • Medalla de Prata Dario Piroscia, David Iglesias, Julio Rivas con 1663 puntos.

Pistola 9 mm:

  • Medalla de Prata Dario Piroscia Penado con 573 puntos
  • 20º Posto Julio Rivas Iglesias( 549 ptos.)y 22º Manuel Cancela (547)

Equipo Gallega

  • Medalla de Prata  Dario Piroscia, Julio Rivas, Manuel Cancela con 1669 puntos

Equipos Club Castro

  • Medalla de Ouro Dario Piroscia, Julio Rivas, Jose Luis Gallego  con 1669 puntos.

Felicitar a todos por tan excelente actuación e mandarlle unha aperta a David 

 

09-05-2017-2ª FASE COPA PRESIDENTE DE PERCORRIDOS DE TIRO- VALDEMORO-02-05-2017

División Producción

9 Posto Benigno Vilouta Pena con el 85,70

32 Posto Freddy Landaeta Sosa con el  65,98  (4º na catetoria Senior)

División Standard

5ª Posto Jesus Ferreiro Rodriguez,81,51% (1º na Categoría senior

7º  Posto David Davite Aguiar  con 80,27%

67º Posto Primo Gonzalez 31,26 ( 9º na categoría Super Senior)

 

09-05-2017- 2ª Fase Copa Presidente de AA.HH. 30-04-Oviedo

Resultados na 2ª Fase Copa Presidente de AA.HH. de Avancarga.

Miguel A. Colmenares Díaz:

1º Clasificado con 96 puntos na modalidade de Kuchenreuter-R

1º Clasificado con 96 puntos na  modalidade de  Colt

1º Clasificado con 93 puntos na modalidade de Tanzutsu-R

2º Clasificado con 90 puntos na modalidade de Comminazo-R

2º Clasificado con 79 puntos na modalidade de Donald Malson

2º Clasificado con 92 puntos na modalidade de Hizadai-R

2º Clasificado con 91 puntos na modalidade de Pennsylvania-R

3º Clasificado con 89puntos na modalidade de Tanegashima-R

7º Clasificado con  85 puntos na modalidade de Lamarmora-O

12º Clasificado con 89 puntos na modalidade de Mariette

3º Posto con 93 puntos  Romina Oroza Gregorí na  modalidade de Vetterli-R

14º Posto con 85 puntos Jose Oroza Oroza con modalidade de Vetterli-R

Noraboa de novo e que sigan o éxitos.

 

 20-04-2017-COPA FEDERACIÓN DE AIRE COMPRIMIDO- GRANADA 09/04/2017

 

Resumo dos resultados dos tiradores galegos na Copa Federación de Aire comprimido.

Pistola Aire 40

·           11 posto Nuria Garcia Gonzalez con 358 puntos

·           17 Rosario Martel Muñoz-Cobo

Pistola Aire 60

·           Medalla de Bronce David Isaac Iglesias Mosquera, con   570 puntos

·           8º Posto Dario Piroscia Penado,  con  558 puntos

·           13º Posto Julio Rivas Iglesias, con 559 puntos

Noraboa para David polo Bronce

 

20-04-2017- Campionato de España de Pistola Aire Velocidade e Standard- Granada- 08/04/2017

Duas Medallas de Ouro, Tres  medallas de Prata, Unha medalla de Bronce e 1 Diploma, e o resumo dos resultados dos tiradores galegas neste campeonato de España

Pistola Aire Standard Masculino

·         Medalla de Bronce David I. Iglesias Mosquera con 355 puntos

·         8º Dario Piroscia Penado  con 350 puntos

Equipo Federación Gallega

·         Medalla de Prata; David Iglesias Mosquera(355), Dario Piroscia(350), Julio Rivas(323) con 1028

Equipo Club  Castro

·         Medalla de Prata;  David Iglesias Mosquera, Dario Piroscia, Julio Rivas

Pistola Aire Velocidade Masculino

·         Medalla de Prata: Dario Piroscia Penado con 27 puntos

·         4º David Iglesias Mosquera con 24 puntos

Equipo Federación Gallega

·           Medalla de Ouro Dario Piroscia(27), David I.Iglesias(24)Julio Rivas(9)

Equipo Club  Castro

·           Medalla de Ouro Dario Piroscia(27), David I.Iglesias(24)Julio Rivas(9)

 

Felicitacións para todos.  

 

 

15-04-2017-1ª Fase Copa Presidente AA.HH. 01-04-Mataró

 

Resultados da 1ª Fase da Copa Presidente de AA.HH. Avancarga.

do Tirador Miguel A. Colmenares Diaz:

1º Clasificado con 94 puntos na modalidade de Mariette

2º Clasificado con 92 puntos na  modalidade de  Colt

2º Clasificado con 79 puntos na modalidade de Donald Malson

2º Clasificado con 89 puntos na modalidade de Hizadai-R

3º Clasificado con 85 puntos na modalidade de Tanegashima-R

4º Clasificado con 87 puntos na modalidade de Comminazo-R

4º Clasificado con 89 puntos na modalidade de Pennsylvania-R

5º Clasificado con 93 puntos na modalidade de Kuchenreuter-R

5º Clasificado con  82 puntos na modalidade de Lamarmora-O

6º Clasificado con 92 puntos na modalidade de Tanzutsu-R

Felicitacións polos resultados e que sexan unha repetición dos éxitos da pasada temporada.

 

02-04-2017 - 1ª FASE COPA PRESIDENTE DE PERCORRIDOS DE TIRO-Tenerife-18-03-2017

Resultados destacados na 1º Fase da Copa Presidente de Percorridos de Tiro.

División Producción

11 posto Benigno Vilouta Pena con el 77,84%

21º Posto Freddy Landaeta Sosa con el 100%( 1º na Categoría Senior)

División Standard

2º  Posto David Davite Aguiar  con 86,62%

6ª Posto Jesus Ferreiro Rodriguez,76,65% (1º na Categoría senior)

   13-03-2017- Suspensión do Campionato  Fase Final de AA.HH e Cartuchería Metálica a 100 mts.

 
      Informámosvos que por razons alleas a FE.GA.TO. e o Club Agarto, organizador dá proba, vemonos na obriga de suspender o Campionato Fase Final de Armas Históricas e Cartuchería Metálica a 100 mts. ata nova data. De obter autorización gubernativa comunicarase oportunamente
 

Lamentamos as molestias. 

 

 07-03-2017- Campionato  Fase Final de Pistola Aire Velocidad.

Ainda sin resolver os problemas técnicos no Campo de Tiro de Laracha,  informámosvos que a Fase Final de Pistola Aire Volocidade , se celebrará  na galería de tiro da R.S.D. Hípica de A Coruña.

  Un saudo. 

 

 03-03-2017- Campionato  Fase Final de Pistola Aire Stándard.

   Debido a problemas técnicos no Campo de Laracha,  vemonos na obriga de cambiar o lugar da celebración da Fase Final de Pistola Aire Standard para o Campo de Tiro do Club Carral .

  Un saudo. 

 

 

 01-03-2017- Campionato  de España de Aire Comprimido- Murcia- 19-02-2017

  Vos facemos un resumo dos resultados dos tiradores galegos no Campionato de España de Aire comprimido

           Medallas de Ouro           2 Individuais   e 1 por equipos                                                 

          Medallas de Prata           1 Individuais  e  2 por equipos

          Medallas de Bronce       1 Individuais

          Diplomas                            4                             

  Os resultados individuais foron os seguintes:

  Pistola Aire Junior Femenino

                Medalla de Plata  Andrea Vidal Lamas con 186,7 puntos (350)

                6º Lua Vidal Lamas, con 107,4 puntos  (357)

                12º Aroa Freije Torneiro, 346 puntos

                13º Ana Lopez Gallego 345 puntos

Pistola Aire Equipo Junior Femenino

 4º posto con 1029 puntos ( Aroa Freije, Lua Vial, Ariada Cancio

Pistola Donas

      13º Nuria Garcia gonzalez con 356 puntos

     Equipos

Federacion:

    5º Nuria Garcia Gonzalez, Rosario Martel Muñoz-Cobo, Judit Baña Matalobos con 1049

Club

    4º San Froilan B con Paula Fernandez Justo, Maria Ceballos Socorro, Alicia Olivares total 1079

    7º San Froilan A con Aroa Freije, Lua Vidal, Ariadna Cancio) total 1029

 Pistola Aire Junior

         Medalla de Oro: Martin Freije Torneiro con 194,6 (563)

Pistola Aire Senior

       Medalla de Bronce David Isaac Iglesias Mosquera con 571 puntos

         o seguinte clasificado foi  Miguel Guerrero Vila no posto 26 con 556 puntos

Equipo Senior

Medalla de Prata:David Iglesias  Mosquera, Julio Rivas Iglesais, Alberto Perez, con 1677

Club  O´Castro Medalla de Prata Iglesias Mosquera, Julio Rivas Jose L.Fernandez Florez Con 1682

Pistola Aire Veteranos:

4º  Jose Luis Fernandez Florez con 555 Puntos

5º Jose Montero Antelo con con 552 puntos

Pistola Aire Veterano Senior:

6º Guillermo Cosque Paños, con 537 puntos

8º Julian Vigara Diaz con 536 puntos

15º Fernando Loman Guerra con 488 puntos

Veterano Master

Medalla de Ouro Santiago Otero Varela con 527 puntos

Equipo federación:

Medalla de Ouro:  Jose Luis Fernandez flores, Jose Montero Antelo , Julian Vigara Diaz con 1643

Nosos parabens para todos eles extensible os demais tiradores galegos participantes, 

 

 

 

ANO 2016

 NOTA INFORMATIVA SOBRE OS CURSOS DE ADESTRADOR DE CATEGORIA REXIONAL.

 

A Federación Galega de Tiro Olímpico, vese na obriga de suspender, temporalmente, ata novo aviso, os cursos de Adestradores das modalidades de Precisión e Percorridos de Tiro, por un defecto de forma da solicitude, ao non incluir na mesma os requisitos necesarios para poder inscribirse. (Idade, licenza federativa, permiso de armas, experiencia previa na modalidade de percorridos de tiro, e outra documentación esixida para persoal que traballe con deportistas menores de idade.

 

                                                 Lugo, 15 de Decembro de 2016

 

A Federación.

 

========================================================================================================

    22/12/16- COPA ESPAÑA Y MASTER 100- GRANADA- 04/12/2016

Resumo doso resultados de los tiradores Gallegos en las anteriores

 

Copa España

·         Pistola Aire 40 Donas

·           9º Puesto Nuria Garcia  Gonzalez con 345 puntos

·         13º Puesto Rosario Martel Muñoz-Cobo con 337 puntos

·          Pistola Aire 40 Junior

·         7º Posto Paula Fernandez Justo con 348 puntos

·         Pistola Aire 60 Senior

·         Medalla de Prata David I.Mosquera con 565 puntos

·         8º Posto Julio Rivas Iglesias con 554 puntos

·         38º Posto Jose Alfonso Fernandez Fernandez con 505 puntos

·         Pistola Aire 60 Equipos

·         Medalla de  Bronce Equipo Federación Galega 1.645 puntos

(David I.Iglesias Mosquera, Julio Rivas Iglesias y Jose A. Fernandez  Fernandez )

 

Master 100

·         Pistola Aire 40 Donas

·           9º Posto Nuria Garcia Gonzalez con 717 puntos

·         11º Posto Rosario Martel Muñoz-Cobo con 693 puntos

·         Pistola Aire 40 Junior

·         8º Posto Paula Fernandez Justo con 719 puntos

·         Pistola Aire 60 Senior

·         Medalla de Bronce David I.Mosquera con 1.147 puntos

·         7º Posto Julio Rivas Iglesias con 1.128 puntos

·         31º Posto Jose Alfonso Fernandez Fernandez con 1.054 puntos

·         Equipos Clubs

·         Pistola Aire 40 Donas

·         Medalla de Prata Club San Froilan

(Paula Fernandez Justo)

·         Pistola Aire 60

·         Medalla de Prata Club Castro

(David Iglesias, Julio Rivas y Alfonso Fernandez)

 

En total 4 medallas , das que individuais foron  1 de Prata e 1 de Bronce  por equipos  2 de Prata .

 

Felicitacións para todos 

 

 

 

21/11/2016- Campeonato de España Jovenes PromesasLas Gabias-Granada-13/11/2016

A continuación vos facemos un resumo dos resultados dos nosos Xovenes Promesas no Campionato de España

Pistola Aire Velocidade Cadete  Masculino

  • Medalla de Bronce; Nicolas Fraga Corredoira con 363 puntos
  • 12º Posto Samuel Mendez Perez con 339

Unha pena Martin Freije Torneiro que non poido tirar pois uns días antes lesionouse un dedo.

Pistola Aire Deportiva Juvenil:

Medalla de Ouro: Lua Vidal Lamas con 557 puntos.

  • 4º Posto Aroa Freijo Torneiro con 546 puntos
  • 7º Posto Yolanda Rodriguez Fidalgo con 530 puntos
  • 11º Posto Ariadan de Cancio Donlebun-Pelaez con 508 puntos

Equipo Aire Deportiva Juvenil:

  • Medalla de Ouro( Aroa Freije, Ariadna de Cancio, Lua Vidal) con 1611 puntos

Pistola Aire Deportiva Cadete

  • Medalla de Bronce: Andrea Vidal Lamas con 355 puntos

Pistola Aire Xuvenil Masculino

  • 10º Posto Ricard Lamas Legazpi con 522 puntos

Pistola Aire  Juvenil Feminino

  • 4º Posto Andrea Freije Torneiro con 352 puntos.
  • 9º Posto Lua Vidal Lamas con 348 puntos.
  • 10º Posto Ariada de Cancio-Donlebun Pelaez con 347.
  • 13º Posto Daniela Perez Vazquez con 340 puntos.
  • 16º Posto Yolanda Rodriguez Fidalgo con 307 puntos

Equipo Aire Juvenil Feminino

  • Medalla de Bronce; (Daniela Perez, Yolanda Rodriguez, Lua Vidal) con 995 puntos.

Pistola Aire Cadete Feminino

  • 6º Posto Tamara Corral Rodriguez con 349 puntos.
  • 7º Posto Andrea Vidal Lamas con 348 puntos.
  • 12º  Posto Yaiza Carrazedo Prado con 217 puntos

Pistola Aire Cadete Masculino

  • Ouro NIcolas Fraga Corredoira con 365 puntos.
  • 17º Posto Samuel Mendez Perez con 312 puntos.
  • 20º Posto Martin Freije Torneiro.
  • O  equipo Cadete ( martin, Nicolas, Samuel, quedou no 4º posto

Pistola Aire Infantil Feminino

  • 8º Posto Ana Lopez Gallego con 324 puntos.

Pistola Aire Infantil Masculino

  • 4º posto Javier Diaz Jara con 321 puntos.
  • 5º Posto Tomás Iglesias Garcia con 318 puntos

Pistola Alevin Feminino

  • Medalla de Bronce: Claudia Gamez Benitez con 169 puntos.
  • 4º posto Irene Arevano Perez c on 164 puntos.
  • 5º Posto Irene Vazquez Guerra con 157 puntos.
  • 7º posto Carla Fraga Corredoira con 156 puntos.
  • 9º Posto Mercedes Vila Veiga con 147 puntos.
  • 11º Amina Carracedo Prado con 138 puntos

Equipo Alevin A

  • Ouro (Irene Arevano, Amina  Carracedo, Clauda Gamez) con 471 puntos

Equipo Alevin B

  • Prata( Irene Vazquez Guerra, Mercedes Vila, Carla Fraga) con 460 puntos

En total os nosos Jovenes Promesas computaron un total de:

  • 4 medallas de Ouro; 2 individuais e 2 por equipos.
  • 2 Medallas de Prata; 1 individual e outra por equipos
  • 3 Medallas de Bronce; 2 individuais e unha por equipos
  • 7 Diplomas

Felicitalos a todos eles e animalos para que sigan colleitando éxitos 

 

 

07/11/2016- XXVII COPA GALICIA- Clasificados- 27 de Novembro-Ourense

 

A Copa Galicia disputarase, en aplicación das propias normas que a regulan, en Pistola Aire 60. O non xuntarse en Carabina Aire 60  os dez tiradores esixidos, correspondelle  por rotación a seguinte Modalidade, nesta caso, Pistola Aire 60  

Os 15 tiradores clasificados coas mellores  puntuacións das Fases Finais de  Pistola Aire 60  Junior,  Senior e Veteranos son:

  1. Iglesias Mosquera, David Isaac  con 567 puntos 
  2. Rivas Iglesias Julio con 566 
  3. Perez Cotos, Alberto con 565 
  4. Jose Luis Fernandez Flores558
  5. Diaz Alvarez, Manuel Antonio con 555
  6. Murado Linares, Gervasio con 554
  7. Colmenares Díaz , Miguel Angel con 554
  8. Guerrero Vila, Miguel  con 553
  9. Montero Antelo, Jose con 553
  10. Vidal Lorenzo, Alberto con 551
  11. Ferreño Piñeiro, Juan Carlos con 551
  12. Iglesias Perez, Carlos con 551
  13. Barreiro Carrasco, Bernardo con 550
  14. Turrado Fernandez, Yerai cpm 545
  15. Vigara Diaz, Julian con 544

Programa

Data: 27 de Novembro

Lugar: Campo de Tiro Eiroás- OURENSE

Hora de comenzo: da Competición 10:00 

Prazo de inscrición:  Xoves 17 de Novembro as 18:00  

 

03/11/2016-Campionato de España de Percorridos de Tiro- Granada 23/1/2016

Resumo dos resultados dos tiradores galegos no Campionato de España de Percorrido de Tiro

División Standard:

Categoría Veteranos:

·         Medalla de Ouro para Jesus Ferreiro Rodriguez  co 100%

Categoría Senior

·         5º  Posto David Davite Aguiar con 78,28 puntos

División Producción

Categoría Veterano:

·         Medalla de Prata: Freddy Landaeta Sosa con 89,24 puntos.

Categoría Donas

·         6º Posto Rosa María Domenech Mestres con 60,33

Categoría Senior

·         12º Posto Benigno Vilouta Pena con 77,28 puntos

·         38º Posto Jose María Rodriguez Conde

División Open

Categoría Superveterano

·         Medalla de  Bronce Jose Antonio Carro Santos  con 83,39 puntos

 

O Equipo dá Federación Galega de Producción quedou clasificado no 5º posto

·         Benigno Vilouta

·         Freddy Landaeta

·         Jose María  Rodriguez

·         Rosa Maria Domenech

 

Nosos Parabens para todos.

 

 

 14/10/2016- Campionato de España de Armas Deportivas-Granada 30/09/2016

Resultados dos tiradores galegos  no Campionato de España de Armas Deportivas, que se resumen en 1 Medalla de Ouro,  4 medallas de Prata, 1 de bronce e 2 diplomas. De entre os participantes destaca  a nivel individual, o tirador  Dario Piroscia con unha Plata, un Bronce e un Diploma.

Resumo por modalidades:

Pistola Standard:

·         Medalla de Bronce  Dario Piroscia Penado con 551 puntos.

·         6º Clasificado David I. Iglesias Mosquera con 543 puntos.

·         Os seguintes clasificados: Julio Rivas Iglesias no posto 26º con 529 Puntos,  Eduardo Corral;  posto 34 con 526 ptos., Juan  Doval; posto 37 con 524 ptos., Manuel Cancela; posto  41 con 522 ptos.

·         Equipo Federación  5º Clasificado (Juan Doval, Dario Piroscia, Eduardo Corral) con 1601 ptos.

·         Equipo Castro Medalla de Ouro ( Dario Piroscia, David I.Iglesias, Julio Rivas) con 1623 ptos.

Pistola Fogo Central:

·         4º Clasificado Dario Piroscia Penado con 565 puntos

·         Os seguintes Clasificados:   David Iglesias; posto 13 con 558 ptos., Julio Rivas; posto 26 con 550 ptos.,  Eduardo Corral;  posto 28 con 548 ptos.  Juan  Doval; posto 68 con 524 ptos., Manuel Cancela;  posto 169 con 493 ptos.

·         Equipo Federación: Medalla de Prata ( Dario Piroscia, David Iglesias, Julio Rivas) 1673 ptos.

·         Equipo Castro: Medalla de Prata ( Dario Piroscia, David Iglesias, Julio Rivas) 1673 ptos.

Pistola  9mm:

·         9º Posto Dario Piroscia Penado con 565 puntos.

·         11º Posto Julio Rivas Iglesias con 563 puntos.

·         Os seguintes clasificados: David Iglesias Mosquera;  posto 19 con 552 ptos., Eduardo Corral; posto 21 con 551, Juan Doval;  posto 33 con 547 ptos. Manuel Cancela; posto 49 con 534 puntos.

·         Equipo Federación : Medalla de Prata ( Dario Piroscia, Juan Doval, Julio Rivas) 1675 ptos.

·         Equipo Castro:  Medalla Bronce(( Dario Piroscia, David Iglesias, Julio Rivas) 1680 ptos.

Competición Nacional de Tiro :

·         Medalla de Plata: Dario Piroscia Penado con 565 puntos.

·         7º Posto David Iglesias Mosquera con 558 puntos.

·         13º Posto Julio Rivas Iglesias con 550 puntos.

Memorial Adolfo Poncio:

·         7º Posto Dario Piroscia Penado con 1130 puntos

·         12º posto Julio Rivas Iglesias con 1113 puntos

·         14º David Iglesias Mosquera con 1110

·         Os seguintes clasificados: Eduardo Corral; posto 20 con 1099, Juan Doval; posto 34 con 1071, Manuel Cancela; posto 52 con 1027 ptos.

 

Nosa noraboa para todos eles, 

 

11/10/2016 Campionato de Europa de Fclass- Bisley-GBR, 11/09/2016

 

Vos facemos un resumo dos resultados de los Tiradores Gallegos en el Campeonato de Europa de F-Class.

Un ano mais nosos tiradores estiveron competindo en Bisley-Inglaterra, onde se mediron  coa fror e nata dos tiradores da modalidade.

Sen menosprezar os resultados dos demáis, como xa dixiemos polo gran nivel existente, destacamos a actuación do tirador Jose Antonio Lema que se clasificou nun meritorio posto 13º  

Resultados:

Campionato de Europa Modalidade Open

13º Clasificado Jose Antonio Lema Soto, con 472,30 puntos. Lema tamén tivo unha destaca actuación no 2º Stage da distancia de 900 mts. no que se clasificou 2º posto con 73,05 puntos.

78º Posto Jose Manuel Pajon con 446,20

 

Campionato de Europa Modalidade de FTR

83º Posto Antolin Sabarís Vilas con 421,05 puntos.

Felicitacións para eles. 

 

   03/10/2016 Cambio do Lugar de Celebración das Fases Finais de Pistola Aire Donas e Veteranos e de Carabina Aire.. 

    Debido a problemas técnicos surdidos na Galería de Aire do Campo de Tiro de Arteixo, e en previsión de calquera imprevisto que puidese afectar a celebración do Campionato Fase Final de Pistola de Aire Categorías Donas e Veterano, vémonos  obrigados a cambiar o lugar de celebración para Ourense-Galería do Club Eiroas

   Aproveitando o cambio tamén se traslada a Galería de Eiroas a Fase Final de Carabina Aire .

          A data de celebración e os prazos de inscrición non se han modificado. 

 

  02/10/2016 Campionato de España de Veteranos - Oviedo-25/09/2106  

 

Resultados dos tiradores galegos no Campionato de España de Veteranos, no que conseguiron as seguintes medallas e diplomas:

 

Individuais  1 medalla de Ouro,  1 de Prata e 9 Diplomas

 Equipos de Clubs  2 Medallas de Prata.( Club Castro)

En esta edición os componentes dos Equipos da Federación non tiveron sorte, haberá que esperar o próximo ano.

Resumo ata o 10º Posto.

Pistola Velocidade Aire

Veteranos

·         Medalla de Prata  Jose Luis Fernandez Flores con 18 puntos

·         Septimo Clasificado Guillermo Cosque Paños con 11 puntos

Veteranos Senior

·         4º Clasificado Jose Manuel Alvarez Fernandez con 15 puntos

·         6º Clasificado Julian Vigara Diaz con 14 puntos.

Veteranos Master

·         4º Clasificado Luis Sainz Fillola con  7 puntos

·         6º clasificado Miguel Balea Fontan con 4 puntos

Pistola Standar Aire

Veteranos

·         6º Clasificado Jose Luis Fernandez Flores con 322 puntos

Veteranos Master

·         Medalla de Ouro Miguel Balea Fontan con 338 puntos

·         6º Clasificado Luis Sainz Fillola con 279 Puntos

Pistola Standar

Veteranos

·         4º Clasificado Agustin Borrajo Castanedo con 530 puntos

Veterano Master

·         6º Clasificado Miguel Balea Fontan con 475 puntos

·         10º Clasificado Luis Sainz Fillola con 453 puntos

Pistola Fogo Central

Veteranos

·         6º Clasificado Jose Luis Fernandez  Flores con 555 puntos

·         9º Clasificado Agustin Borrajo Castanedo, con 549 puntos

Veteranos Master

·         8º Clasificado Luis Sainz Fillola con 501 puntos

·         9º Clasificado Miguel Balea Fontan con 493 puntos

Pistola 9 mm

Veteranos

·         8º Clasificado Agustin Borrajo Castanedo con 548 puntos

·         10º Clasificado Jose Luis Fernandez Flores con 541 puntos

Veteranos Senior

·         9º Clasificado Jose Manuel Alvarez Suarez con 525 puntos

Veteranos Master

·         7º Clasificado Luis Sainz Fillola con 485 puntos

EQUIPOS FEDERACIÓN

Pistola Standar_

·         5º Clasificado ( Fernandez Flores, Borrajo Castanedo,Alvarez Suarez) puntos 1534

Pistola Fogo Central

·         6º Clasifado ( Fernandez Flores, Borrajo Castanedo,Alvarez Suarez) puntos 1608

Pistola 9 mm

·         Medalla de Bronce ( Fernandez Flores, Borrajo Castanedo,Alvarez Suarez) puntos 1614

Pistola Aire Velocidade

·         4º Clasificado Equipo A (Fernandez Flores, Alvarez Suarez, Luis  Sainz) con 40 puntos

·         7º Clasificado Equipo B (Vigara  Diaz, Cosque Paños, Balea Fontan) con 18 puntos

Pistola Aire Standar

·         5º Clasificado (Vigara Diaz, Cosque Paños, Fernandez Flores) con 931

EQUIPOS CLUBS

Pistola Standar

Club Castro Medalla de Prata: (Fernandez Flores, Borrajo Castanedo, Alvarez Suarez con 1534 puntos

Pistola 9 mm

Club Castro Medalla de Prata: (Fernandez Flores, Borrajo Castanedo, Alvarez Suarez con 1514 puntos

Pistola Fogo Central

·         4º Clasificado Club Castro (Fernandez Flores, Borrajo Castanedo, Alvarez Suarez con 1608 puntos

 

Dende aquí lles enviamos un forte abrazo e os nosos  parabens para todos eles 

 

 

 

  18/09/2016- Campionato Galego de AA.HH. de Avancarga e Cartuchería Metálica de pólvora negra a 100 mts. 

     Data: 8 de Octubre

     Lugar:  Campo de Tiro de Parga-Lugo

     Horario: 10:00 a 12:00 horas entrenamientos

     Comenzo da Competición  12:30 horas 

      Modalidades:

      Wihwort : Fusil de avancarga

       Freire e Brul: Fusil de Cartuchería metálica

       Importe de la Inscripcion: 15,00 euros.

     La/s modalidad/des se hara/n constar en el apartado "Comentarios" ( http://agarto.es/inscripciones)

         As inscripcións pueden realizarse en la página http://agarto.es/inscripciones/ y   con copia á Federación Galega de Tiro Olímpico: galega@fegato.eu

 

  16/09/2016-/ Modificación da sede e datas de celebración do Campionato de España de Percorridos de Tiro.

A Real Federación Española de Tiro Olímpico, acaba de comunicar que xa ten lugar e data para o Campionato de España de Percorridos de Tiro, o lugar o CEAR Juan Carlos I, a data do 20 o 23 de octubro. 

 

30-08-2016-CAMPIONATO DO MUNDO DE AA.HH. DE AVANCARGA-21-08-2016-HUNGRIA

Miguel Colmenares,  ven de proclamarse campión do Mundo de tiro con armas de avancarga en Hungría, establecendo un novo récord do mundo
Na competición, celebrada na localidade de Sarlospuszta participaron máis de trescentos tiradores de veintiséis países.
Miguel repitió victoria na modalidade na que xa coenta coa distinción de campieón de Europa. É unha modalidade de equipo que se denomina Adams, e a  arma que se utiliza es o revólver.
Esta no é a única medalla que trae de Hungría,  Miguel, ademáis do ouro, logrou unha  medalla de bronce na disciplina de Colt.
Outros resultados destacados do  único componente galego do  equipo español son os cuartos postos nos  equipos de Peterlongo, o Álamo y o oitavo posto en Mariette.

Parabens para este amigo tirador que tantos triunfos e satisfaccións aporta o noso deporte. 

 

25-08-2016-CAMBIO DE DATA DE CELEBRACIÓN Campionato Galego de AA.HH.de Avancarga e de Cartuchería Metálica a 100 mts.

       O Campionato Galego de AA.HH. de Avancarga e de Cartuchería Metálica a 100 mts. programado para os días 9,10 e 11 de              Setembro, trasladase para os días 7, 8 e 9 de Octubro,  coincidindo co Campionato de España de Avancarga de Longa Distancia. O cambio de datas ven motivado por causas alleas a FE.GA.TO e o Club AGARTO.

 

25-08-2016- COPA SAR. PRINCESA DE ASTURIAS- 28/31-Xullo-Oviedo

Felicitacións para estes campións Xovenes promesas polos excelentes resultados acadados nesta edición da Copa SAR Princesa Asturias, uns resultados excelentes no que sumaron:   

  • 6 Medallas de Ouro
  •  5 Medallas de Prata
  •  3 Medallas de Bronce
  • 9 Diplomas.

¡¡ Noraboa Campións!!.

Resumo dos resultados

·         Carabina Xuvenil Feminino

·         12º posto Lucia Vazquez Guerra con 323,6 puntos.

·         Pistola  Xuvenil Masculino

·         Medalla de Bronce Ricard Llamas Legazpi con 527 puntos

·         Pistola Xuvenil Feminino

·         6º Posto Ariadna de  Cancio-Donleun Pelaez con 341 puntos

·         7º Posto Lua Vidal Lamas con 334

·         Pistola Cadete Feminino

·         Medalla de Ouro Tamara Corral Rodriguez con 346 puntos

·         Medalla de Prata Jaiza Carracedo Prado con 250 puntos.

·         Pistola Cadete Masculino

·         Medalla de Ouro Martin Freije Torneiro con 367 puntos

·         4º Posto Nicolas Fraga Corredoira con 355 puntos

·         6º Posto Alberto Parga Matinez con 344 puntos

·         Pistola Infantil Feminino

·         4º Posto Ana Lopez Gallego con 322 puntos

·         Pistola Infantil Masculino

·         Medalla de Ouro Tomas Iglesias Garcia con 360 puntos

·         Medalla de Bronce Brais Canto Castañal con 332 puntos

·         4º Posto Javier Diaz Jara con 330 puntos

·         5º Posto Unai Lorenzo Caro con 261 puntos

·         Pistola Alevin Feminino

·         Medalla de Ouro Carla Fraga Corredoira con 171 puntos

·         Medalla de Prata Irene Vazquez Guerra con 161 puntos

·         Medalla de Bronce Inoha Corral Gallego con 161 puntos

·         4º Posto Amina Carracedo Prado con 152 puntos

·         5º Posto Mercedes Vila Veiga con 151 puntos.

·         Pistola Alevin Masculino

·         Medalla de Ouro Oscar Lopez Saavedra con 150 puntos

·         Pistola Benxamin Feminino

·         Medalla de Prata Mireia Vila Veiga con 99 puntos

·         Pistola Aire Velocidade Cadete Masculino

·         Medalla de Ouro Nicolas Fraga Corredoira con 379 puntos

·         Medalla de Prata Martin Freije Torneiro con 375 puntos

·         Pistola Aire Deportiva Xuvenil Feminino

·         Medalla de Prata Ariadna de Cancio-Donlebun Pelaez con 544 puntos

·         4º Posto Lua Vidal Lamas con 534 puntos

                                                 7º Posto Yolanda Rodriguez Fidalgo con 502 puntos

 

25-08-2016- III FASE COPA PRESIDENTE DE PERCORRIDOS DE TIRO- 25-Xullo-2016

Resultados dos tiradores Galegos

División Standard

·         Campión  David Davite Aguiar co 100%

·         Senior Subcampión Jesus Ferreiro Rodriguez co 99,37 %

       Divisón Producción

·         Senior Subcampión Freddy Landaeta Sosa co 88,13 %

       División open

·         Super-Senior 4º Clasificado Jose Antonio Carro Santos co 76,74 %

           Felicitacions para todos eles. 

 

25-08-2016 COPA PRESIDENTE DE  F-CLASS 600 YDAS- 16-07-2016-PARGA

Resultados  dos tiradores Galegos no campionato de España de 600 yds,, destacando a medalla de Ouro de Garcia Escudero. Noraboa

 Open

  • Medalla de Ouro Juan Manuel Garcia Escudero con 300.22 puntos. (Novo Record Galego) 

En FTR, o mellor  clasificado gallego foi Rafale Padin Cousido no posto 20 con 281,12 puntos. Seus compañeiros Gonzalez Brey, Garcia-Paz Pereira e Nacha Cacheiro, ocuparon os postos 22, 23 e 24, respectivamente  

        

25-08-2016 CAMPIONATO DE ESPAÑA DE F-CLASS 900 YDAS- 17-07-2016-PARGA

Resultados  dos tiradores Galegos, destancado las medallas de Oro y Prata para Pajon Piñeiro y Garcia Escudero, respectivamente, noraboa  para ambolosdous

·          Open

o    Medalla de Ouro Jose Manuel Pajon Piñeiro con 276,16 puntos

o    Medalla de Prata Juan Manuel Garcia Escudero con 276,13

o    4º Clasificado Roberto Gonzalez Brey con 275,13

o    5º Clasificado Jose Antonio Lema Soto con 274,16

En FTR o mellor clasificado Gallego foi  Rafael Padin Cousido no posto 16 con 239,03 puntos. Diego Gomez e Antolín Sabaris ocuparon o 17 e 19, respectivamente.  

 

Felicitacións para todolos eles.

 

22-07-2016-Campionato de España de Carabina .22- 15/17 de Xullo – Granada

Facemos un breve resumo dos resultados dos tiradores galegos no Campionato de España de  Carabina .22

Carabina 3x40

A mellor posición foi para Jorge Encinas Arnau que se clasificou na Final Olímpica no 8º posto  con 377,8 ptos,Suso Parada se situou no posto 19  con 1.091 e Luis iglesias no 23 con 1.076 puntos.

O Equipo a Federación Galega composto por:Jorge Encinas Arnau, Luis Iglesias Pascual e Suso Parada, quedou clasificado no 4º posto con 3280 puntos, puntuación  que se establece como novo Record Galego .        

Carabina Tendido

p style="margin-left:35.45pt;">8º Posto na Final Olímpica para Luis Iglesias Pascual con 80,1 puntos, Jorge Encinas se clasificou no posto 14 con 612,8 puntos e Suso Parada 41 con 600 puntos.

 

O Equipo Galego . composto por Jorge Encinas, Suso Parada, e Luis Iglesias, quedou 4º con 1830.80. Tamén é novo Record Galego.

Noraboa para todos eles. 

 

01-07 2016_Campionato de España de Armas Olímpicas- As Gabias:

 

Magníficos os resultados  dos tiradores galegos veteranos nesta edición do Campionato de España. vexamos:

Pistola Libre Veteranos

Medalla de Prata  para Jose Luís Fernandez Flores con 517 puntos

9º Posto para Jose Montero Antelo con 483 puntos

13º Posto Guillermo Cosque Paños con 455 puntos

Pistola Libre Veteranos  S-M

                4º  Julian Vigara Díaz con 464 puntos

                11º Fernando Lomban Guerra 437 puntos

                12º Santiago Otero Varela con 434 puntos.

En Pistola Donas  Rosario Martel posto 21 e Nuria Gonzalez  no 25

Os tiradores Senior non tiveron tanta sorte na súa clasificación, o mellor clasificado foi Julio Rivas, Posto 20 con 514 e a continuación no 21 David I. Iglesias con 512, Marty quedou no 39 con 435.

Por Equipos o Equipo de Veteranos da Federación conseguiu a Medalla de Ouro cun total de 1455

Seus compoñentes  Fernandez Flores, Jose Montero cosque Panos, solicitaron representar á FEGATO, ainda sabendo  que non tiñan dereito a axuda oficial.  Acolleronse a nova modalidade de axuda de formar o equipo e conseguir  axuda en funcións dos resultados .

Por Equipos de Club  o Equipo do Castro quedou 4º con 1543 puntos ,  seus compoñentes: Xullo Rivas,  David I. Iglesisas, e Carlos Marti.

 

Felicitacións para todos os participantes. 

 

 

 

27/06/2016 - El Campionato Fase Final de Pistola Fogo Central, se traslada para o Campo de Tiro do RealAeroclub de Lugo. 

 

Problemas técnicos na Galería de 25 mts.,do Campo de Cernadiñas Novas,  e non existindo a certeza de que podan estar resoltas para o 17 de Xullo, obrigan a cambiar  o lugar de celebración da   Fase Final de Pistola Fogo Central  para o Campo de Tiro do Real Aeroclub de Lugo.      Datas e prazos de inscripción non sofren modificacións.  

            Lamentamos as molestias.

28-05-2016 -II Copa Presidente de Percorridos de Tiro- Segovia- 

 Resultados dos tiradores Galegos :

 Destacar, destes resultados, o dobrete de  Podium  conseguido na División de Estándar por  Jesus Ferreiro e David Davite, que se fixeron coas medallas de Ouro e Prata, respectivamente.

 6º Posto para Juan Primo na categoría-SV, 

 7º Posto en Donas para  Maria Alejandra Moureza

 13º Posto para Benigno Vilouta na modalidade de Producción.

 Noraboa e todos por tan excelentes resultados.

 

 

22-05-2016-Copa Presidente de F-Class 900 yds, 

Garcia Escudero e Gomez Eiras, protagonistas galegos na Copa Presidente de F-Class 900 yds.

Ambos  tiradores conseguiron unha excelentes puntuacións, cada un na súa modalidade,  que os levarón a situarse entre os primeiros clasificados. Individualmente os resultados foron:

 Open:  Medalla de Bronce Juan Garcia Escudero   283,21 puntos

FTR: 4º Clasificado Diego gomez Eiras con 277,17 puntos 

Felicitacións para eles.

 

 15/05/2016 – Copa Presidente de Armas Deportivas- Montjuic

Resumo de resultados

  • Pistola Standar
    • Posto 6º Julio Rivas Iglesias ( 549 puntos)
    • Posto 7º David I. Iglesias Mosquera(549 puntos)
    • Posto 8º Dario Piroscia Penado ( 548 Puntos)
    • Cancela Pereiro se clasificou no posto 26(527 puntos)

Equipo Federación Galega:

  • Medalla de Prata: Julio Rivas, David Iglesias, Dario Piroscia 1646 puntos
  • Equipo Club El Castro: Medalla de Bronce: Os mesmos compoñentes  e puntos
  • Pistola Fogo Central
  • Posto 10º Dario Piroscia Penado (560 puntos)
  • Posto 13º David I.Iglesias Mosquera (559 puntos)
  • Posto 19º Julio Rivas Iglesias (553 puntos)
  • Cancela Pereiro se clasificou no posto 32(525 puntos)

Equipo Federación Galega:

  • Medalla de Bronce: Julio Rivas, David Iglesias, Dario Piroscia 1672 puntos
  • Equipo Club El Castro: Medalla de Prata: Os mesmos compoñentes e puntos
  • Pistola 9 mm
  • Medalla de Prata: Dario Piroscia Penado (573 puntos)
  • Medalla de Bronce David I.Iglesias Mosquera (570 puntos)
  • Cancela Pereiro se clasicou no posto 20(552 puntos)e Julio Rivas no posto 29 (54 puntos)

Equipo Federación Galega:

  • Medalla de Ouro: Julio Rivas, David Iglesias, Dario Piroscia (1687 puntos)Novo Record Galego
  • Equipo Club El Castro: Medalla de Ouro: Os mesmos componentes e puntos

01/05/2016- III Fase Copa Presidente de Armas Históricas de Avancarga – Aizoain-Pammplona

Resultados:

  • Kuchenreuter-R:
    • Posto 5º  Miguel Colmenares Diaz (puntos 94)
    • Posto 13º Eduardo Corral Rio(91 puntos)

o   Mariette:

o   Medalla de Prata:  Miguel Colmenares Diaz (94 puntos)

o   Posto 5º Eduardo Corral Rio (93 puntos)

·         Colt:

·         Posto 12º  Miguel Colmenares Diaz (85 puntos)

·         Cominazzo-R

·         Posto 7º Miguel Colmenares Diaz (83 puntos)

·         Tanzutsu-R

·         Medalla de Prata : Miguel Colmenares Diaz (87 puntos)

·         Donald Malson-R

·         Medalla de Ouro Eduardo Corral Rio ( 82 puntos)

·         Donald Malson-O

·         6º  Miguel A. Colmenares Diaz ( 57 puntos)

·         Remigton-R

·         Medalla de Ouro: Eduardo Corral Rio ( 175 puntos) Novo Record Galego

·         Vetterli-R

·         9º Posto Miguel Colmenares (83 puntos)

·         Lamarmora-O

·         Medalla de Ouro: Miguel Colmenares Diaz (93 puntos)

·         Tanegashima-R

·         Medalla de Bronce: Miguel Colmenares Diaz ( 89 puntos)

Outra participación chea de éxitos,  parabens

 

10/04/2016- II Fase Copa Presidente de Armas Históricas de Avancarga – Prado Salobre-Rio

 

Resumo de resultados desta II Fase:

 

  • Kuchenreuter-R:
    • Posto 12º  Miguel Colmenares Diaz (puntos 91)
    • Posto 13º Eduardo Corral Rio(91 puntos)

o   Mariette:

o   Posto 7º Eduardo Corral Rio (91 puntos)

o   Posto 11º Miguel Colmenares Diaz (89)

·         Colt:

·        Medalla de Bronce Miguel Colmenares Diaz (92 puntos)

·         Cominazzo-R

·         Posto 8º Miguel Colmenares Diaz (86 puntos)

·         Tanzutsu-R

·         Medalla de Prata  Miguel Colmenares Diaz (90 puntos)

·         Donald Malson-R

·         Medalla de Prata Eduardo Corral Rio ( 77 puntos)

·         Donald Malson-O

·        Medalla de Prata Miguel A. Colmenares Diaz ( 77 puntos)

·         Remigton-R

·         Medalla de Prata Eduardo Corral Rio ( 168 puntos)

·         Vetterli-R

·        Medalla de  Bronce Miguel Colmenares Diaz ( 91 puntos)

·         Lamarmora-O

·         Medalla de Bronce Miguel Colmenares Diaz (88 puntos)

·         Pennsylvania-R

·         Posto 5º Miguel Colmenares Diaz ( 78 puntos)

·         Tanegashima-R

·         Prata Miguel Colmenares Diaz ( 91 puntos)

Felicitacións a ambolosdous tiradores polos seus éxitos.

 

09,10/04/2016 - Iª e IIª Fase Copa Federación de Pistola  e Carabina (Cal.22)- As Gabias

 

Reflictamos os resultados dos tiradores Galegos nas presentes Fases da Copa Federación do calibre .22

Fase  I -  09/04

Carabina Tendido

  • 6º Posto Luis Iglesias Pascual

Pistola libre

  • 4º Posto Julio Rivas
  • 5º Posto David I. Iglesias
  • 10º Posto Manuel Cancela

Pistola Velocidade

·         4º Posto David I. Iglesias

Fase II – 10/04

                Carabina Tendido

  • 5º Posto Luis Iglesias Pascual

Pistola libre

  • Medalla de Prata David I. Iglesias
  • 5º Posto Julio Rivas
  • 11º Posto Manuel Cancela

Pistola Velocidade

·         6º Posto David I. Iglesias

En total 1 Medalla de Prata e 7 Diplomas.  Parabens para todos.

 

02/04/2016 I Fase Copa Presidente  de Recorridos de tiro -

 

Resultados mais destacados ata o posto 10º

División Stándar

·         Medalla de Prata:  Jesus Ferreiro Rodriguez

·         Medalla de Bronce: David Davite Aguiar

 

12/03/2016 – Copa Presidente de F-Class 300 - Parga

 

División Ftr

·         Posto 7º Diego Gomez Eiras  (267.22 puntos)

·         Posto 10º Chistrian Lopez Carmona (246,01 puntos)

División Open

·         Medalla de Prata: Roberto Gonzalez Brey (270,11 puntos)

·         Medalla de Bronce: Juan Garcia Escudero (268,12 puntos)

 

12/03/2016 - Iº e IIº Fase Copa Federación de Pistola e Carabina Aire- As Gabias

 

I  fase da Copa Federación de Aire Resultados

                Pistola Aire

·         4º Posto para David I. Iglesias

·         13º Posto Julio Rivas

·         Ambos estiveron acompañados por Dario Piroscia posto 14) e Jose A. Fernandez (posto 40)

II Fase

                Pistola Aire

·         Medalla de Bronce para David I. Iglesias

·         8º Posto Dario Piroscia

·         Julio Rivas conseguiu o posto 20º e Jose A. Fernandez o 39º

 Un saúdo para todos eles.

 

  20-03-2016 Copa Presidente de F-Class 300 mts. 13/03/2016-Parga_Lugo

 Vos facemos un breve resumo dos resultados acadados polols tiradores galegos participantes:

   Categoría Open

 Medalla de Prata:  Roberto Gonzalez Brey, con 269,5 puntos

  Medalla de Bronce: Juan Garcia Escudero con 268,12 puntos

  Na categoría F/TR o mellor clasificado foi o tirador Diego Gomez Airas, clasificado no 7º posto con 267,22 puntos. 

 Noraboa para eles,

 Felicitar tamen ós demais participantes e organización, xa que todos estiverón baixo unhas condicións atmosfericas terribles,.  Nalguns  momentos do día tiverón que soportar temperaturas de   - 2 graos, .  

 

10/03/2016 - Campionato de España de Pistola Aire Velocidade e  Estándar- As Gabias

O mellor deportista Galego no Campionato de España de Armas Deportivas Pistola Aire Velocidade e Estándar foi o tirador Coruñes David I, Iglesias que conseguiu o posto 18º e 11º, respectivamente.

Participaron  tamen Dario Piroscia (20º posto en Velocidade e 11º en Estándar) e Julio Rivas( 24º posto en Velocidade e 25 en Estánda

Adiante e ánimo .     Saúdos.

  07/03/2016 - Campionato Fase Final de Cartuchería Metálica de Pólvora Preta - Aclaracións

  Información para o desenvolvemento da Fase Final de Cartuchería Metálica de Pólvora Negra.

Será de aplicación o Regulamento Técnico Oficial de Armas de Cartucho Metálico da RE.FE.de TO. Edición de Novembro de 2015.

SINOPSE DA TIRADA
  A tirada comeza cun branco de proba e durante 10 minutos o tirador realiza os disparos
 que desexa.
 Despois hai 2 brancos de competición e hai que realizar 10 disparos a cada un deles, 20
 disparos en total, nun tempo máximo de 40 minutos Puntúanse os 20 disparos e a
 puntuación máxima posible é de 200 puntos. Puntuarase polo sistema indicado no artigo
 4.6.c.i. do MLAIC.

  Será de aplicación o Regulamento Técnico Oficial de Armas de Cartucho Metálico da RE.FE.de TO. Edición de Novembro de 2015.

  En Piñal pistola e revolver agruparanse nunha soa categoría.
  En Núñez  de Castro só se disputará a Modalidade de Fusil Libre 
 
 
 
20/02/2016- I Fase Copa Presidente de Armas Históricas de Avancarga – Mataró

Resumen dos resultados da  ” I Edición da Copa Presidente de AA.HH.”

Miguez A. Colmenares Diaz:

  • Kuchenrueter- R:           Posto 12º           (87 puntos)
  • Colt :                                Posto  5º             (90 puntos)
  • Mariette:                          Bronce                (94 puntos)
  • Cominazzo-R:                Bronce                (87 puntos)
  •  Tanzutsu-R:                  Ouro                     (88 puntos)
  • Donald Malson             Ouro                     (78 puntos)
  • Vetterli-O                        Ouro                     (93 puntos)       
  • Lamarmora-O               Ouro                     (91 puntos)
  • Pennsylvania-R            Posto 6º               (85 puntos)
  • Tanegashima-R           Posto 4º               (58 puntos)

Felicidades e que siga a sorte nas próximas edicións.  Un saúdo.

 

22/02/2016- Fases Preliminares dos Campionatos de España

Acabase de recibir o Calendario das  Fases Finales que serán consideradas pola RE.FE.deTO coma Fases Preliminares dos Campionatos de España. Como sabedes estas Competicións son validas para renovar a Licenza de Armas de 1ª Categoría.

Lamentablemente, e a pesares de que foron solicitadas non foron aceptadas nin as de Percorridos, Cartuchería Metálica nin F-Class.

  • Pistola Libre data - 24-04 - Santiago
  • Pistola Velocidade data - 08-05 - Pontevedra
  • Pistola Deportiva Donas - 29-05 - A Coruña
  • Carabina Tendido - 29-05 - Pontevedra
  • Carabina 3x20 e 3x40 - 17-05 - Pontevedra
  • Pistola Standard 19-06 - Narón
  • Pistola Fogo Central 17-07 - Pontevedra
  • Pistola 9 mm 11-09 - Lugo

  Os interesados en que as Fases Finais lle sexan consideradas Fases Preliminares do Campionato de España, deben manifestalo no momento de inscribirse para a Fase Final e abonar a cantidade de CINCO (5,00) EUROS. 

 

 

14/02/2016 -  Campeonato de España de Aire Comprimido- Valladolid

A continuación vos facemos un resumo dos resultados máis destacados dos nosos tiradores no Campionato de España de Aire Comprimido, no que temos que destacar  a numerosa participación de tiradores Galegos.

·         Pistola Aire Donas Individual

o   9º posto para Nuria Gonzalez Fernández

·         Equipos Galegos de Pistola Aire Donas

o   5º Posto Equipo I Nuria Mera, Betriz Pereira, Andrea Barrio

o    6º Posto  Equipo II Rosario Martel, Nuria Garcia, Judith Braña

·         Pistola Aire Donas Junior Individual

o   6º Posto  para Paula Fernandez Justo

·      Equipo Galego de Pistola Junior Donas

·         Medalla de Bronce; Lua Vidal, Paula Fernandez, Ariadna de Cancio-Donlebun

·         Pistola Junior Masculino Individual:

·         Medalla de Prata: Martin Freije Torneiro

·         9º Posto Nicolas Fraga Corredoira

·         Pistola Aire Senior Individual

·         O primeiro clasificado  ocupou o posto 17º

·         Pistola Aire Senior Equipo Galego

·         O Equipo Galego primer Clasificado ocupou o posto 17º; Miguel Guerreiro, Julio Rivas, Jesus Souto.

·         O  Segundo equip Galego ocupou o posto 20;  Gervasio Murado, David I. Mosquera, Dario Piroscia

·         Pistola Aire Veteranos

·         Medalla de Ouro Jose Luis Fernandez Flores

·         Medalla de Prata Jose Montero Antelo

·         Pistola Aire Veteranos Senior

·         7º Posto Carlos Iglesias  Perez

·         Pistola Aire Veteranos

·         Medalla de Ouro Enrique Do Rio

·         5º Clasificado  Santiago Otero Varela

·         Equipo Pistola Aire Veteranos

·         Medalla de Ouro; Jose L, Fernandez, Jose Montero, Julian Vigara

·         Carabina Aire Senior

·         O mellor clasificado ocupou o posto 11º  Jorge A. Encinas

·         Carabina Aire SH1

 Medalla de Ouro  Ivan Lindin

En total os tiradores galegos conseguiron 5 medallas de Ouro, 2 de Prata, 1 de Bronce e 4 Diplomas,  ¡noraboa!

           Felicitamos tamen o resto de tiradores Galegos que participaron no Campionato.   

 
 
05/02/2016 - Equipos inscritos no Campionato de España de Aire Comprimido.

Sorprendeunos a todos que publicada a lista de inscritos no Campionato de España de  Aire Comprimido, non aparecesen a maioria dos equipos inscritos polo que se fixo unha reclamación a REFEdeTO, e nos contestaron que debeu ser un erro da  persoa que confeccionou o listado,  que si efectivamente os Equipos estaban inscritos en tempo e forma non habería problema,que se darian por inscritos aunque non publicaran de novo os listados. Decirvos para vosa tranquilidade que os equipos están inscritos en tempo e forma, os correos enviados e o xustificante de ingreso o demostran.  

Relacionamos os equipos inscritos e as persoas que os compoñen:

1 -Equipo Federación GAllega “A”Senior:  David Iglesias Mosquera, Gervasio Murado Linares, Dario Piroscia Penado

2- Equipo Federación Gallega Senior “B”: Miguel Guerrero Vilas, Julio Rivas Iglesias, Jesus Souto gonzalez 

3- Equipo Federación GAllega Veteranos: Jose L. Fernandez Flores, Jose Montero Antelo. Julian Vigara Diaz

4- Equipo Federación Gallega Donas “A”: Judith Baña Matalobos, Nuria Garcia Gonzalez, Maria R. Martel Muñoz- Cobo

5- Equipo Federación Gallega  Donas “B”: Andrea Barrio Arias, Beatriz Pereira Lama e Nuria Mera Carrión

6- Equipo Federación Gallega Junior F:Ariadna de Cancio- Donlebun Pelaez, Aroa Freije Torneiro, Lua vidal Lamas

7- Equipo Federación GAllega Junior M: Nicolas Fraga Corredoira, Martin Freije Torneiro, Jesus Souto Gonzalez

1-Equipo C. Agarto: Francisco Paredes Miras, Alberto Perez Cotos, Manuel A. Vieites Agrafojo

2-Equipo Aeroclub: Miguel A. Colmenares Díaz, Eduardo Corral Rio, Gervasio Murado Linares.

3-Equipo Aeroclub: Andrea Barrio Arias, Nuria Mera Carrión, Beatriz Pereira Lama

4- Equipo C.T.O. El Castro: David I. Iglesias Mosquera, Dario Piroscia Penado, Julio Rivas Iglesias

5-Equipo C.T.O. El Castro: Juan Doval Rodriguez, Jose L. Fernandez Flores, Manuel Torron Puga

6-Equipo R.S.D. Hípica Guillermo Cosque Paños, Miguel Guerrero Vila, Fernando Lomban Guerra

7-Equipo San Froilan: Nicolas Fraga Corredoira, Martin Freije Torneiro, Jesus Souto Gonzalez

8-Equipo San Froilan: Ariadna de Cancio- Donlebun Pelaez, Aroa Freije Torneiro, Lua vidal Lamas

9-Equipo San Forilan: Carmen M. Ceballos Socorro, Paula Fernandez Justo,MariaM Soto Fernandez 

Desexarlle moita sorte a todos eles e agradecer os componentes dos equipos Junior Feminino e Masculino, Equipo Donas “A” e Donas “B”  e o Equipo Senior “B”, o seu ofrecemento para representar a FE.GA.TO. de forma desinteresada.

 

6/01/2016 - Novo Calendario Provisional Competicións 2016

Xa está disponible o novo CALENDARIO PROVISIONAL 2016 da sección de precisión.

 

 

=================================================================================================

=================================================================================================

 

 

14/12/2015-Copa España y Master 100-Valladolid-05 al 07/12/2015

3 medallas de Ouro, 2 de prata,  1 Bronce e 2 diplomas e o balance dos tiradores Galegos en esta Copa de España e Master 100, que esgota o Calendario de Competicións do ano 2015.  Facilitanse os resultados ata o posto 10º, resaltando os resultados do tirador Junior Martin Freije Torneiro con  duas medallas de Ouro.

 

Copa de España

·         Pistola Aire Donas:  a Mellor clasificada foi no posto 11º Nuría Mera Carrión con 357 puntos.

·         Pistola Junior Feminino:  5ª Clasificada Paula Fernandez Justo con 355 puntos

·         Pistola Aire Senior: 6º posto Jose luis Fernández Flores con 562 puntos.

·         9º Posto Julio Rivas Iglesias con 560 puntos

·         Junior Masculino: Medalla de Ouro Martin Freije Torneiro con 548 puntos.

 

Master 100

·         Pistola Aire Donas: Nuria Mera Carrión posto 9º con 723 puntos

·         Rosario Martel  Muñoz-Cobo 13º con 710 puntos

·         Pistola Junior Feminino: 5º posto Paula Fernandez Justo con 722 puntos

·         Pistola Senior  6º posto: Julio Rivas Iglesias con 1128 puntos

·         Pistola Junior Masculino: Medalla de Ouro Martín Freije Toneiro con 1097 puntos

 

Equipos Federacións:

Equipo Galega Donas con 132 puntos

                         Medalla de Prata: Nuria Mera Carrión , Nuria Garcia Gonzalez , Paula Fernandez Justo  

         Equipo Galega Senior con 135 puntos

                         Medalla de Bronce  Jose L. Fernandez Flores, Julio Rivas Iglesias,David Iglesias Mosquera  

Equipos Clubs

Club San Froilan Donas con 140 puntos  

                         Medalla de Ouro: Paula Fernandez Justo, Ana Martinez Salido, Maria M. Soto Fdez. 

 Club Castro con 133 puntos

                         Medalla de Prata  Jose L. Fernandez Flores, Julio Rivas Iglesias, David Iglesias Mosquera

NoNoraboa para todos eles por triunfos tan destacados, sen esquecer o resto de compañeiros que os acompañaron,  para eles  tamen nosos parabens.

Expresar o noso agradecemento para os componentes dos Equipos da Federación Galega de Donas e Senior pola súa participación representando o Tiro Galego desinteresadamente. Grazas. 

 

09/11/2015-Tiradoras Clasificadas para la XXVI Copa Galicia Pistola Aire 40

  • Fecha Celebración: 29/11/2015
  • Hora Comienzo: 10:30
  • Plazo de inscripción 18/11/2015 a las 20:00 horas 
  • Tiradoras Clasificadas 






POSTO LICENZA NOME E APELIDOS  DELEGACIÓN PUNTOS OBSERVACIÓNS
1 1112 MERA CARRIÓN, NURIA OURENSE 370  
2 7781 FERNANDEZ JUSTO PAULA OURENSE 362  
3 5796 BARRIO ARIAS, ANDREA LUGO 354  
4 5243 BAÑA MATALOBOS, YUDITH A CORUÑA 351  
5 5721 GARCIA GONZALEZ, NURIA LUGO 350  
6 5291 MURADO CORREDOIRA, NEREA LUGO 345  
7 8596 MARTEL-MUÑOZ COBO, ROSARIO OURENSE 341  
8 8537 NOVAIS DOMINGUEZ, MARGARITA A CORUÑA 336  
9 8280 LOPEZ SAR, PILAR A CORUÑA 336  
10 8805 MARTINEZ RIVERA, BEATRIZ PONTEVEDRA 328  
11 8098 PEÑA DE CASTRO, PILAR A CORUÑA 323  
12 5808 CASTEDO CARBALLO, REMEDIOS LUGO 317  
13 4023 PEREZ FERNANDEZ, CORAL PONTEVEDRA 314  
14 6996 ARIAS ALVARADO, Mª ANGELES LUGO 309  

04/11/2015-Campionato de España de Xóvenes Promesas-Rioja- 01/11/2015

Excelentes resultados obtidos polos tiradores xovenes promesas galegos no Campionato de España.

Os tiradores mais novos galegos estiveron extraordinarios, proba de elo, foron os bosresultados e medallas que conseguirón:

De un total de 28 inscritos 16 conseguiron medalla ou diploma e no caso dos equipos todos eles subiron o podium.

  • Individual: 2 Medallas de Ouro, 4 de Prata, 3 de Bronce e 7 Diplomas.
  • Equipos: 4 Medallas de Ouro, 3 de prata.

Facemos un resumo: 









01-11 Pistola Aire Juvenil-F Cto. España  Rioja Lua Vidal Lamas Bronce 357  
01-11 Pistola Aire Juvenil-F Cto. España  Rioja Aroa Freije Torneiro 356  
01-11 Pistola Aire Infantil M Cto. España  Rioja Martin Freije Torneiro  Ouro 352  
01-11 Pistola Aire Infantil M Cto. España  Rioja Nicolas Fraga Corredoira Bronce 364  
01-11 Pistola Aire Infantil M Cto. España  Rioja Javier Diaz Jara 343  
01-11 Pistola Aire Infantil F Cto. España  Rioja Tamara Corral Rodriguez 350  
01-11 Pistola Aire Infantil F Cto. España  Rioja Andrea Vidal Lamas 337  
01-11 Pistola Aire Alevin M Cto. España  Rioja Lucas Pena Cuesta Prata 174  
01-11 Pistola Aire Alevin M Cto. España  Rioja Jesus Souto Vigo 165  
01-11 Pistola Aire Alevin F Cto. España  Rioja Claudia Gomez Benitez Prata 179  
01-11 Pistola Aire Alevin F Cto. España  Rioja Ainoha Corral Gallego Bronce 179  
01-11 Pistola Aire Alevin F Cto. España  Rioja Mercedes Vila Veiga 156  
01-11 Pistola Benjamin F Cto. España  Rioja Carla Fraga Corredoira Prata 172  
01-11 Pistola Benjamin F Cto. España  Rioja Irene Vazquez  Guerra 172  
01-11 Pistola Dep.Aire J Cto. España  Rioja Lua Vidal Lamas Prata 540  
01-11 Pistola Dep. Aire J Cto. España  Rioja Aroa Freije Torneiro 531  
01-11 Pistola Dep. Aire C Cto. España  Rioja Ariadna de Cancio Donlebun Bronce 348  
01-11       Aroa Freije Torneiro      
01-11 Equipo Juvenil F Cto. España  Rioja Lua Vidal Lamas Prata 357  
01-11       Alicia Melendrez Iglesias       
01-11       Ariadna de Cancio Donlebun      
01-11 Equipo Cadete F Cto. España A Rioja Daniela Perez Gundin Prata 695  
01-11       Carlota Rivas Solar      
01-11       Javier Diaz Jara      
01-11 Equipo Infantil M Cto. España  Rioja Martin Freije Torneiro  Ouro 1074  
01-11       Nicolas Fraga Corredoira      
01-11       Tamara Corral Rodriguez      
01-11 Equipo Infantil F Cto. España  Rioja Ana Lopez Gallego Ouro 1013  
01-11       Andrea Vidal Lamas      
01-11       Jesus Souto Vigo      
01-11 Equipo  Alevin M Cto. España A.O. Rioja Lucas Pena Cuesta Prata 475  
01-11       Jorge Gonzalez Cociña      
01-11       Claudia Gomez Benitez      
01-11 Equipo Alevin F Cto. España  Rioja Mercedes Vila Veiga Ouro 501  
01-11       Ainhoa Corral Gallego      
01-11       Ariadna de Cancio Donlebun      
01-11 Equipo P.Deportiva C Cto. España  Rioja Yolanda Rodriguez Fidalgo Ouro 674  
        Carlota Rivas Solar      

Dende aqui enviamos un saludo e a nosa noraboa a estes campións e os demais participantes 

22/10/2015-Campionato de España de Xóvenes Promesas-Logroño - 29/10 a1/11

A Xunta Directiva da Federación Galega de Tiro Olímpico, na súa reunión de data 17 de outubro en curso, entre outros, tomou o seguinte acordo:

Aos tiradores inscritos para o Campionato de España de Xóvenes Promesas en Aire Comprimido, a celebrar en Pradosalobre (Logroño), os días 29 de outubro ata 1 de novembro, percibirán as seguintes axudas:

Tiradores que Forman parte dos equipos galegos:  125,00 euros mais vestimenta.

Tiradores que participan sen clasificación prévia: 25,00 euros.

Estas Axudas serán abonadas a través dos Clubes aos que pertenzan os tiradores. De ser independente, abonarase directamente ao tirador.

Os tiradores que consigan medalla invidual, abonaraselles directamente o Importe establecido por medalla: 100,00 €. para a de ouro; 75,00 €. para a de prata e 50,00 euros para a de bronce.

Antonio Escudero/ Vicepresidente da Modalidade de Precisión.

16/10/2015- Campionato de España de Percorridos de Tiro - Valdemoro 08 o 11/10/2015

Outro ano máis os tiradores Galegos entre os primeiros postos demostrando o seu altísimo nivel destacando na División de Estándar, facemos un resumo dos resultados. 

  • David Davite Aguiar Medalla de Prata na División Estándar
  • Jesus Ferreiro Rodriguez, 5º Posto idem.

Medalla de Ouro para o Equipo da FE.GA.TO, que estaba composto por:

  • David Davite
  • Jesus Ferreiro
  • Jose E.Rosales
  • Juan Primo 

Noraboa por tan excelentes resultados. 

Na División de Producción non houbo tanta sorte. Os mellores clasificadosforon para os tiradores Seniors

  • Fredy Landaeta no 7º posto
  • Eduardo Becerra no 9º.

O Equipo Galego quedou no 7º posto, estaba composto por os seguintes.

  • Benigno Vilouta
  • Bernardo de Prado
  • Federico Landaeta
  • Eduardo Becerra. 

 

 

20/09/2015-V Fase da Copa Presidente de AA.HH.Avancarga-Oviedo 18 o 20/092015

Con 4 pratas un bronce e un Diploma conseguidas na V Fase de Copa Presidente de AA.HH. Miguel Colmenares pecha unha temporada cargada de éxitos e que o leva a ser o Primeiro no Rancking Nacional de Armas Históricas de Avancarga Modalidad Corta.

Os resultados da V Fase:

  • Prata en Kuchnereuter Replica con 97 puntos.
  • Prata en Colt Original con 92 puntos
  • Prata en Mariette con 96 puntos
  • Prata Donald Malson con 83 puntos 
  • Bronce Tanzutsu con 88 puntos
  • 4º Comminazo con 87 puntos. 

Noraboa a un gran Campión.  Felicidades. 

13/10/2015-Campionato de Europa de F-Class - Bisley-GBR -10 o 13/09/2015

Color Galego no Campionato de Europa de Fclass.Os tiradores gallegos se tutean coa élite do F-Class reflexamos os resultados  

Modalidade  F/Tr

  • Jose Manuel Pajon 9º posto con 428,12
  • Diego Gomez 12º posto con 426,22
  • Sinesio Vergas 45º posto con 412,23

Medalla de Bronce, para cada un dos anteriores xa que ian formando parta do Equipo da Selección España

Modalidade Open

  • Jose Antonio Lema 27º posto con 445,29

Medalla de Ouro como componente do Equipo Open da Federación Española. 

Felicidades por testes resultados tan sobresaintes.  

 

20/09/2015-Campionato de españa de armas deportivas Veteranos-Oviedo 13/09/2015

Outro ano mais os tiradores galegos volveron a facer notar a súa presenza no Campionato de España de Veteranos,  os excelentes resultados conseguidos, fixeron tiveran presenza no pódium, tanto a nivel indidual como por equipños,  en todas as modalidades.

A continuación un resumo cos resultados máis sobresaintes.

Pistola Velocidad Aire 

·         5º           Jose Luis Fernandez Flores  con 14 puntos

·         6º           Guillermo Cosque Paños  con 14 puntos 13

Pistola Estándar 22Lr

·         Prata:  Agustín Borrajo Castanedo 548 puntos

·         5º  Jose Luis Fernandez Florez 534 puntos

      Veteranos- B

·         4º:  Jose Manuel Alvarez  Suarez  536 puntos

Pistola Estandar Aire

·         Ouro:  Jose Luis Fernandez Flores  347 puntos

      Veteranos-B

·         6º Julian Vigara Diaz 333 puntos

Pistola Fogo Central.

·         7º Agustin Borrajo Castanedo  553 posto

Pistola 9 mm

Bronce:  Agustin Borrajo Castanedo 562 puntos

Jose Luis Fernandez Flores, 549 puntos

    Veterano B

6º Jose Manuel Alvarez Suarez 545 puntos

20 Luis Sainz Fillola 484

Equipos  Federación Gallega de  Pistola  Estandar ( 1.618 puntos)

Plata:    Jose M.Alvarez Suarez-536, Jose L.Fernandez Florez-534, Agustin Borrajo Castanedo 548:   

Equipo Federación Gallega de Pistola Fogo Central ( 1.638 puntos)

4º:  Jose Manuel Alvarez Suarez 538, jose Luis Fernandez Flores, 547, Agustin Borrajo Castanedo 553

Equipo Federación Gallega de Pistola  9 mm ( 1.656 Puntos)

Prata:  Jose Manuel Alvarez Suarez 545, jose Luis Fernandez Flores 549, Agustin Borrajo Castanedo 562

Equipo Federación Gallega Pistola Aire Velocidad (40 puntos)

Bronce: Guillermo Cosque Paños 13, Julian Vigara Díaz 13, Jose Luis Fernandez Flores

Equipos Federación Gallega Pistola Aire Estándar ( 982 puntos)

6º  Guillermo Cosque Paños 302,  Julian Vigara Díaz 333,  Jose Luis Fernandez Flores 347

Equipo Club Castro  

Pistola Estandar (( 1.618 puntos)

Subcampión:  

Plata:    Jose M.Alvarez Suarez-536, Jose L.Fernandez Florez-534, Agustin Borrajo Castanedo 548:   

Pistola Fogo Central ( 1.638 puntos)

Bronce: Jose M. Alvarez Suarez 538, jose L. Fernandez Flores, 547, Agustin Borrajo Castanedo 553

Pistola 9 mm (1.656 puntos)

Bronce:  Jose M. Alvarez Suarez 545, jose L. Fernandez Flores 549, Agustin Borrajo Castanedo 562

 

Os nosos parabens para eles e para todos os tiradores galegos participantes. 

 

08-09-2015-CAMPIONATO DE EUROPA DE ARMAS HISTÓRICAS-BARCELOS-PORTUGAL 29-09-2015 

Éxito rotundo no Campionato de Europa de Armas Históricas, celebrado en Barcelos (Portugal) os días 25 ao 29 de Agossto de 2015. Os tiradores españois acadaron un total de 21 medallas, das cuales 14 foron indiviuales e 7 por equipos.

Destacar a actuación do noso tirador D. Miguel Angel Colmenares Díaz, que participaba como compoñente da selección española e que obtivo os resultados seguintes:

  • Medalla de Ouro individual en Tanzutsu-Réplica, con 92 puntos
  • Medalla de Ouro por equipos en Adams, onde Miguel acadou 90 puntos
  • Medalla de Bronce por equipos en Peterlongo, gracias a actuación individual en Mariette de Miguel con 94 puntos 

A Xunta Directiva da Federación Galega de Tiro Olímipico felicita a todos os compoñentes da selección española, e moi especialmente ao tirador Miguel Angel Colmenares Díaz por tan excelentes resultados.

 

18-08-2015 COPA S.A.R.P.DE ASTURIAS-OVIEDO 26-07-2015

 

COPA PRINCESA DE ASTURIAS – OVIEDO 26-07-2015

Peche de Honor para os nosos tiradores Xovenes Promesas que regresan da Copa S.A.R. Princesa de Asturias con 4 Medallas de Ouro, 4 de Prata, 7 de Bronce e 10 diplomas ademais de 6 Records.

Os resultados por modalidade foron os seguintes:

Pistola Xuvenil Feminino:

  • Medalla de Ouro, Aroa Freije Torneiro - 359 puntos. Novo Record Galego
  • 4º posto Lua Vidal Lamas - 349 puntos.

Pistola Cadete Feminino:

  • Medalla de  Bronce, Ariadna de Cancio-Donlebun Pelaez - 350 puntos.
  • 7º postoYolanda Rodriguez Fidalgo - 294 puntos.
  • 8º posto Carlota Rivas Solaz -250 puntos.

Pistola Cadete Masculino:

  • 5º posto Ricard Llamas Legazpi -346 puntos. Novo Record Galego

Pistola Infantil Feminino:

  • Medalla de Prata Tamara Corral Rodriguez – 355 puntos. Novo Record Galego
  • 4º posto Andrea Vidal Lamas – 331 puntos.
  • 5º posto Ana Lopez Gallego – 325 puntos.

Pistola Infantil Masculino:

  • Medalla de Ouro Martin Freije Torneiro - 362 puntos.
  • Medalla de Bronce Nicolas Fraga Corredoira – 345 puntos.
  • 5º posto Tomas Iglesias Garcia – 335 puntos.
  • 6º posto Javier Diaz Jara – 330 puntos.
  • 7º posto Brais Couto Castro – 321 puntos.

Pistola Alevin Feminino

  • Medalla de Prata Claudia Gomez Benitez – 157 puntos.
  • Medalla de Bronce Ainoha Corral Garcia – 147 puntos.
  • 4º posto Ana Lopez Gallego – 144 puntos.

Pistola Alevin Masculino

  • Medalla de Ouro Lucas Pena Cuesta – 169 puntos.
  • Medalla de Prata Jesus Souto Vigo – 166 puntos.
  • Medalla de Bronce Oscar Lopez Saavedra – 136  puntos.

Pistola Benjamin Feminino:

  • Medalla de Bronce Carla Fraga Corredoira - 149 puntos.Novo Record Galego

Pistola Aire Deportiva Juvenil:

  • Medalla de Prata Lua Vidal Lamas - 538 puntos. Novo Record Galego
  • Medalla de Bronce Aroa Freije Torneiro – 526 puntos.

Pistola Aire Deportiva Cadete:

  • Medalla de Ouro Ariadna Cancio-Donlebun Pelaez – 352 puntos.
  • Medalla de Bronce Yolanda Rodriguez Fidalgo – 313 puntos.
  • 4º posto Carlota Rivas Solar – 236 puntos.

Pistola Cadete Masculino:

  • 5º Posto Ricard Llamas Legazpi- 346 puntos. Novo Record Galego
  • 6º Posto Javier Pena Cuesta – 334 puntos.

Noraboa para  todos eles,

08-07-2015 AVISO PARA OS TIRADORES VETERANOS DE PRECISIÓN  

INSCRICIÓNS PARA CAMPIONATO DE ESPAÑA DE VETERANOS

            A Sé da Federación Galega de Tiro Olímpico permanecerá pechada o mes de agosto próximo, por vacacións.

            Por tal circunstancia as inscricións para o Campionato de España de Armas Deportivas (Veteranos), a celebrar no Club Principado de Asturias os dias 9 ao 13 de setembro, rematarán o dia 30 de xullo de 2015 nesta Federación.

            O Vicepresidente de Precisión

 

07-07-2015 CAMPIONATO DE ESPAÑA DE ARMAS OLÍMPICAS- GRANADA 5-07/2015

Agradecer os compoñentes dos Equipos de Pistola Libre Senior e Veterans a súa participación desinteresada representando o Tiro Olímpico Galego no Campionato de España de Armas Olímpicas. Os integrantes dos Equipos ofreceronse a formar equipo ainda sabendo que non tiñan dereito a bolsa de axuda. A iniciativa partiu o ano pasado dun grupo de veteranos que se ofreceu a formar equipo de Pistola Aire Velocidade. A Xunta directiva apoiara na medida do posible esta iniciativa desexando que se consolide.

 Resultados:

Pistola Libre Individual Veteranos

  • Medalla de Bronce: Jose Montero Antelo con 510 puntos.
  • Cuarto Clasificado: Jose Luis Fernandez Flores con 509 puntos 

Carabina Tendido 

7º  Clasificado: Jorge Encinas Arnau con 101 puntos. 

Equipos Pistola Libre

  • VETERANOS: 
  • Medalla de Bronce: Jose Montero(510), Jose L.Fernandez Flores(509), Guillermo Cosque(471) total 1.490 puntos
  • SENIORS:
  • 8º Posto: Julio Rivas(513), Gervasio Murado(474) Carlos Marty(465) total 1.452 puntos

Noraboa e felicidades a todos. 

 

29-06-2015 CAMPIONATO COPA S.A.R. PRINCESA DE ASTURIAS DE AIRE COMPRIMIDO-

Como aclaración  aos participantes no Campionato S.A.R.P.Asturias

A Federación Galega de Tiro Olímpico, devolverá as inscricións aos tiradores galegos (Xóvenes Promesas) que participen no

Campionato Copa S.A.R. Princesa de Asturias, a celebrar en Oviedo os días 23 ao 26 de xullo próximo. Asimesmo abonaraselles

as cantidades establecidas pola obtención de medallas.

Recordase que o prazo de inscrición remata o día 3 de xullo na Federación Galega e o día 6 na Real Federación Española de Tiro Olímpico.

O Vicepresidente da modalidade de Precisión.

 

28-06-2015 Campionato Galego de Percorrido de Tiro- 11-07-2015-As Pontes de Garcia Rodriguez -A Coruña

Xa está aberto prazo de inscrición para o Campionato Galego de Percorridos de Tiro, vos recordamos:

Data: 11 de Xullo

Hora de comenzo: 9:00 horas

Lugar: Campo de Tiro Pena da Revolta- As Pontes

Stages: 7    Disparos mínimos: 137

Fin de Prazo de Inscripción:  Día 6 de Xullo as 18:00 horas

As inscrición deben facerlle na folla oficial que a podedes baixar da páxina do Club  "www.penadarevolta.com/crbst.15.html" unha vez cubertos todos os datos se debe enviar a Delegación Provincial de cada participante. 

O abono da inscrición se fará no propio campo o día da proba.

 

09-06-2015-Excelente fin de semana para o tiro galego. Nas tres competicións do Calendario Nacional, que se  celebrarón o fin de semana, nas tres os tiradores galegos subirón o Podium, e non só unha  soa vez sino que  en varias ocasión, todo un éxito que nos enche de orgullo.

Ahí van os resultados Campionato por Campionato:

Campionato de España de Armas Históricas 4 o 7 de Xuño As Gabias-Granada

O protagonista de novo , Miguel Colmaneres  conseguiu os seguintes triunfos:

  •  Medalla de Ouro na Modalidade de Lamarmora-O  con 94 puntos.
  • Medalla de Prata na Modalidade de Comminazzo-R con 89 puntos.
  • Medalla de Bronce na Modalidade de Vetterli-O con 92 puntos.
  • Medalla de Bronce na Modalidade de Pensylvania-R con 93 puntos.
  • Cuarto Clasificado  na Modalidade de Tanzutsu-R con 93 puntos.
  • 8º Clasificado na Modalidade de Mariette con 93

Excelentes resultados que evidencian o porqué  Miguel ocupa o nº 1 do Rancking Nacional.

Noraboa.

                                                               -------------------------------------------------

 Campionato de España de Cartuchería Metálica  4 o 7 de Xuño As Gabias-Granada

Se disputaba coincidindo, como é habitual co campionato de AA.HH. e tamén nos deparou unha grande alegría. Manuel  Ruibal Abilleira, un técnico das Armas Largas, , nos encumbra  ata o mais alto do Podium; o resultado:

  •  Medalla de Ouro na modalidade de Núñez de Castro con 97 puntos.

Ruibal iguala en puntos  o Record Galego da modalidade que posue dende o ano 2002.

 

 Copa Presidente de Armas Deportivas 5 o 7 de  Xuño-Barcelona

O outro Campionato   levanos a Barcelona. Tratabase da Copa Presidente de Armas Deportivas,  e tal coma decíamos,   os  tres tiradores galegos participantes nos regalaron con varios triunfos destacados tanto  nivel individual coma por equipos. Os resultados foron:

Pistola Fogo Central: 

  • Medalla de Ouro Dario Piroscia Penado con 576 puntos

Equipos:

  •  Equipo Galega   Medalla de Bronce:  Dario Piroscia ( 576) David Iglesias(564), Julio Rivas(548) 1688 puntos .
  • Equipo O Castro  Medalla de Prata: os mesmos componentes  e mesmos  puntos

Pistola Estándar:

  • Medalla de Bronce  David Iglesias Mosquera con 559 puntos

Equipos:

  •  Equipo Galega   Medalla de Prata:: David Iglesias(559), Dario Piroscia(538), Julio Rivas(531) 1628 puntos.
  • Equipo O Castro  Medalla de Bronce: os mesmos componentes  e mesmos  puntos.

Pistola 9 mm:

  • 8º Posto Dario Piroscia Penado con 566 puntos

  Equipos:

  • Equipo Galega   Medalla de Bronce:  Dario Piroscia ( 566) David Iglesias(560), Julio Rivas(548) 1674 puntos.
  • Equipo O Castro  Medalla de Prata: os mesmos componentes  e mesmos  puntos

En total Unha medalla de Ouro,  tres medallas de Prata e 4 de Bronce, resultados moi satisfactorios. Grazas polo esforzó e Felicidades.

 

03-06-2015- II FASE Copa Presidente de Percorridos de Tiro-29 o 30 de Maio-As Gabias

Resumen dos resultados dos tirados Galegos  na II Fase da Copa Presidente de Percorridos.

División Estándar:

  •  5º Posto Jesus Ferreiro Rodriguez con 85,22/100
  •  8º Posto David Davite Aguir con 82,91/100

Recordar que o día da data estes dous tiradores ocupan o  4º e 6º postos, respectivamente, no Rankig Nacional.

 Na División de Producción poñemos os resultados, de forma anecdótica dos  tres mellores tirados  galegos  curiosamente se clasificaron de forma correlativa.

  • 15º Benigno Vilouta Pena,  80,68
  • 16º Bernardo Prado la Hoz, 79,54
  • 17º Federico Landaeta Sosa, 78,65  

 Noraboa para todos eles. 

      

01-06-2015-  Aprazamiento do Campionato de España de F-Class 900 yds.

Por razons técnicas , alleas a FE.GA.TO e o Club organizador AGARTO, a RE.FE.deTO, viuse na obriga de aplazar o Campionato de España de F-Class. A novas datas fixadas; 17 o 19 de Xullo, coinciden co a nosa Fase Final polo que as competicións serán simultáneas.

 

07-05-2015-  Nuevo aplaramento do Campionato Galego de F-Class 900 yds.
 
De novo, e  esta vez debido as obras que se van a realizar no Campo de Tiro de Parga,  vemonos na obriga de fixar unha nova data para a celebración do Campionato de F-Class de 900 yds. Por razóns de ocupación de datas no Calendario,  e en previsión de calquera retraso nas obras, o que conllevaría un novo retraso, vemonos obrigados fixalo despois do Campionato de España  os días 17, 18 e 19 de Xullo.
 
 
30-04-2015-  Copa Presidente de Percorridos de Tiro-Valdemoro-25-04-2015
 
Resultados (ata o 6º posto) da I Fase da Copa Presidente de Percorridos de Tiro.
Categoría Estándar-Senior:
  • 3º Jesús Ferreiro Rodríguez  con 992 puntos
  • 5º David Davite Aguiar con 898 puntos
Superveteranos:
  • 4º Juan A. Primo González con 482 puntos.

Noraboa e sorte nas sucesivas fases. 

30-04-2015- Campionato de España de F-Class 600 yds-26-04-2015-Parga-Lugo

Un Novo exito dos tiradores Galegos nas tiradas Nacionales os confirma na élite do F-Class. Os resultados foron os seguintes:

Categoría Open

  • Medalla de Ouro Jose A. Lema Soto con 298,32 puntos
  • Medalla de Bronce Juan M. Garcia Escudero con 296,30 puntos
  • 6º Roberto Gonzalez Brey, con 293,24 puntos

Categoría F-TR

  • 6º Gonzalo Vergas Pérez con 291,28 puntos

Na clasificación por equipos destacar os resultados dos Equipos Galegos que conseguirón:

Equipo Modalidade Open:

  • Medalla de Ouro (887,85)
  • Jose A. Lema Soto
  • Juan M. Garcia Escudero
  • Roberto Gonzalez Brey
  • Sinesio Vergas Perez

Equipo Modalidade F-TR  

  • Medalla de Prata ( 868,75)
  • Gonzalo Vergas Perez
  • Jose M. Pajon Piñeiro
  • Gonzalo Vergas Perez 

Equipos Clubs Galegos.

Equipo Centolos:

Medalla de Ouro en Modalidad " OPEN" (881,85) Composto por: 

  • Jose A. Lema Soto
  • Juan M. Garcia Escudero
  • Sinesio Vergas Perez

Medalla de Prata en Modalidad "FTR" (868,75) composto por:

  • Gonzalo Vergas Perez
  • Jose M. Pajon Piñeiro
  • Diego Gomez Eiras
  • Antolin Sabaris Vilas

Felicitacións para todos eles e que sigan colleitando éxitos. 

29-04-2015-  Aprazamento do Campionato Fase Final de F-Class 900 yds-

 
Por causas alleas a FE.GA.TO e o Club organizador, Agarto, vemonos obridados a aprazar a celebración da Fase Final de F-Class 900 yds. programada para os días 1,2 e 3 de Maio. 
 
 A nova data para a celebración queda fixada para os días 15, 16 e 17 de Maio, co mesmo programa e condicións. 
 
Lamentamos as molestias que tal circunstancia vos poidan causar. 
 
 
24-04-2015-  III Fase Copa Presidente de AA.HH.  Mataró 19-04-2015 
 
Resultados 

Eduardo Corral Rio:

  • 1º posto con 96 puntos en Kuchenreuter-R 
  • 6º posto con 150 puntos en Remigon-R

Miguel A. Colmenares Díaz:

  • 1º posto con 96 puntos en Mariette
  • 1º posto con 93 puntos en Colt
  • 1º posto con 89 puntos en Comminazo-R
  • 1º posto con 90 puntos en Tanzutsu-R
  • 2º posto con 88 puntos en Tanegashima-R
  • 3º posto con 169 puntos en Remigton-R
  • 3º posto con 88 puntos en Lamarmora-O
  • 3º posto con 92 puntos en Piñal-R
  • 4º posto con 86 puntos en Vetterli-O
  • 6º posto con 73 puntos en Donald Malson-R

Noraboa a ambos tiradores e que sigan chegando os exítos. 

 
08-04-2015- Novos Deportistas de Alto Nivel 
 
A Xecretaria Xeral para o Deporte da Xunta  ven de  nomear Deportistas de alto Nivel os seguintes tiradores:
  • Jose Angel García Otero
  • Alejandro Gonzalez Barrio
  • Jhon Enderson Rivas
  • Jose Antonio Lema Soto
  • Sinesio Vergas Perez 

A Nova pódese ver no enlace que vos deixamos a continuación 

http://www.xunta.es/dog/Publicados/2015/20150312/AnuncioG0244-050315-0001_es.html
 
As nosas felicitacións e mellores desexos para todos eles. 
 
 
25-03-2015-  II Fase Copa Presidente de AA.HH.  Rioja 22-3-2015 
 
Resultados:
Miguel Angel Colmenares Díaz:
  • 1º posto con 96 puntos en Mariette
  • 1º posto con 91 puntos en Tanzutsu-R
  • 1º posto con 92 puntos en Lamarmora-O
  • 3º posto con 89 puntos en Colt
  • 3º posto con 67 puntos en Donald Malson-O
  • 3º posto con 156 puntos en Remigton-O
  • 3º posto con 86 puntos en Tanegashima-R
  • 4º posto con 90 puntos en Pennsylvania-R
  • 4º posto con 91 puntos en Piñal

Noraboa Miguel, alegranos comprobar que nosas expectativas van cumprindose. 

25-03-2015- Fase Final de Pistola Velocidade

 

Debido a problemas técnicos surxidos durante a celebración do Campionato Provincial de Pistola Velocidade  de A Coruña, o que motivou a súa suspensión, e non habendo seguridade de que ditos problemas estén resoltos a tempo para a  Fase Final, considerouse oportuno cambiar o lugar de celebración de dicha Fase, quedando o programa, después de facer diversas xestións, da seguinte:

Data de Celebración:  05 de Abril de 2015

                                       Lugar: Pontevedra Instalacións Cernadiñas Novas

 
 

12-03-2015- Participación de Donas na Modalidade de Pistola 9 mm

Xa para este ano 2015, as Donas poderán participar nas Competicións Galegas de Pistola 9 mm, faranno, tal como recolle o punto 11 da Normativa para o Desenvolvemento das Competiciones Nacionais de Precisión,en clasificación única xunto os Senior.  

 

14-03-2015-  I Fase Copa Presidente de AA.HH.  Mataró 08-3-2015 

Publicamos os resultados de Miguel Colmenares nesta I Fase da Copa Presidente, desexamos que estes triunfos sexan o preludio do que seran as fases restantes, moita sorte.

  • 2º posto con 84 puntos en Donald Malson-R
  • 3º posto con 88 puntos en Tanzutsu-R
  • 3º posto con 92 puntos en Vetterli-O
  • 3º posto con 91 puntos en Tanegashima-R
  • 4º posto con 87 puntos en Comminazo-R
  • 4º posto con 173 puntos en Remigton-R
  • 4º Posto con 89 puntos en Lamarmora-O
  • 4º Posto con 94 puntos en Piñal 

Noraboa.

25-02-2015- Campionato de Galego de FClass 600 ydas-   13-14-15/03/2015

O próximo Sábado 28 de Febreiro abrese o prazo de inscripción para o Campionato Galego de FClass 600 yds. Os que desexen poderán inscribirse, dende esa data,a través da paxina do Club Agarto ( www.agarto.es). A inscrición estará aberta ata as 20: 00 horas do día 9 de Marzo. 

Ainda que na propia páxina do Club haberá cumprida información os adiantamos que:

  • A proba e de carácter federativo, polo que é obrigatorio estar en posesión da Licencia Federativa en vigor, ten o seguinte programa :
  • Venres: 13 entrenamentos dende as 11:00 as 18:00 horas
  • Sábado: Competición desde as 9:00 horas ata as 13:30   as 14:00 hora estimada da entrega de premios. Pola tarde entrenamentos dende as 15:00 ata as 16:00
  • Domingo: 14 desde as 10:00 ata as 14:00 entrenamentos. 

O precio da inscrición, fixado polo club organizador, e de 25,00 euros o justificante de ingreso deberá acompañarse a folla de inscrición. A conta para ingreso será facilitada pola organización.  

16-02-2015- Campionato de España de Aire  - Madrid 15-02-2015 

Resultados do Campionato de España de Aire Comprimido. 

Vos facemos un resumo dos resultados dos tiradores galegos no Campionato de España de Aire Comprimido, Campionato que nos sorprendeu a todos polo temprano da súa convocatoría.

A nivel individual destacaron os tiradores:

  • Martin Freije Torneiro que se proclamou Campión de España da Modalidade de Pistola Aire  Categoría Junior. Martin tivo unha destacada remontada pois entrou na final de 3º e consegui remontar ata o 1º posto con 193,7 puntos, puntos   que, demais da Medalla de Ouro, lle valeron para batir o Record Galego. Felicidades.
  • Jose Luis Fernandez Flores  Subcampión de España en Pistola Aire Categoría Veteranos, con 557 puntos. Empatados a puntos co Campión. Magoa que non poidese revalidar  o título de Campión.   
  •   5º Posto Pistola Aire Junior Paula Fernandez Justo  con 126,5 puntos
  •   7º Posto Pistola Aire Junior Aroa Freije Torneiro con 87,7
  • 10º posto Pistola Aire Donas Andrea Barrio Arias con 365 puntos
  • 12º Posto Pistola Aire Donas Nuría Mera Carrión con 364 puntos.
  • 11º Posto Carabina Aire Senior Jorge Encinas Arnau con 602,4 puntos.  

Mejor tirador Senior Clasificado  15º Miguel Guerrero Vilas con 560 puntos.  

Equipos Federación Pistola Aire  

  • Veteranos:  Medalla de Bronce con 1.624 puntos; J.L.Fernandez Flores-557, J.Montero Antelo-533, G.Cosque-534  
  • Donas: 5º Posto con 1078 puntos; A.Barrio-365, N.Mera-364, J.Baña-349 
  • Senior: 8º Posto con 1663 puntos;  A. Gonzalez-555, D.Piroscia-554, J.Rivas-554 

Clubs:

Club Castro Pistola Senior 4º Clasificado; D.Piroscia, P.Pita, J.Rivas

Real Aeroclub Pistola Donas 5º Clasificado; Andrea Barrio, N.Garcia,N.Mera.

Noraboa os mencionados e restantes participantes.