Récords Galegos Seniors e Donas

(Actualizado a 2016)

 

PISTOLA

COMPETICIÓN

LUGAR

DATA

TIRADOR

RÉCORD

 

 

 

 

 

 

 

ARMAS DEPORTIVAS

 

 

 

 

 

 

 

 

Estándar

Cto.Galego,99

Ferrol

19-jun

Agustín Borrajo Castanedo

571

Estandar Equipo

Cto. España,97

Madrid

08-jun

A.Gullon,A.Martinez,F.Rodriguez

1660

Pistola Estándar Junior

Cto.Epsña 99

Malaga

19-sep

Oscar Sanmartin Cortizo

543

 

 

 

 

 

 

Aire Estándar

Cto.España, 12

Granada

14-oct

Dario Piroscia Penado

369

Aire Estándar Dama

Cto. Galego 15

Coruña

31-maio

Nerea Murado Corredoira

247

Aire Estándar Junior Masculino

Cto. España,13

Granada

13-maio

Ivan Fernandez Lopez

353

Aire  Estándar Equipo

Cto.España, 08

Granada

19-oct

D.Piroscia, J.Rivas, M.Cancela

1072

 

 

 

 

 

 

Aire  Velocidade

Cto.España, 07

Granada

14-out

Julio Rivas Iglesias

28

Aire Velocidade Junior M.

Cto. España,13

Granada

13-maio

Ivan Fernandez Lopez

22

Aire  Velocidade Equipos

Cto.España, 06

Granada

15-out

J.Rivas, M.Cancela, F.Magaz

69

 

 

 

 

 

 

Fogo Central

Cto. España, 14

Granada

12-oct

Dario Piroscia Penado

580

Fogo Central  Equipo

Cto España, 14

Granada

12-oct

D. Piroscia, J.Rivas,P.Pita

1705

 

 

 

 

 

 

Pistola 30 + 30

Cto.Galego, 98

Pontevedra

16-maio

Óscar Sanmartín Cortizo

557

 

 

 

 

 

 

9 mm

Cto.España, 12

Granada

14-oct

Dario Piroscia Penado

579

9mm  Equipo

C. Pte A.Deportivas, 16

Monjuic

15 maio

D. Piroscia, J. Rivas, David I.Iglesias

1687

 

 

 

 

 

 

 

ARMAS OLÍMPICAS

 

 

 

 

 

 

 

 

Deportiva 

Cto. Galego, 01

Coruña

16-set

Evelyn Manchón Maume

586

Deportiva con  Final

Copa SS.MM Final, 13

Granada

09-jun

Nuria Mera Carrion

08

Deportiva  Equipo

Cto.España, 00

Madrid

10-oct

E.Manchón- M.Garabal-M.Ferreiro

1689

 

 

 

 

 

 

Deportiva  Dona  Junior

1 ª Fase Copa SS.MM.

Mollet

15-abr

Andrea Barrio Arias

539

 

 

 

 

 

 

Velocidade

Cto. Galego,08

Coruña

25-maio

Dario Piroscia Penado

554

Velocidade con Final

 

 

 

 

 

Velocidade Equipos

Cto.Galego, 15

Coruña

05-abr

D.Piroscia, D.Iglesias, P.Pita Club Castro)

1504

Velocidad  Junior

Cto. Galego, 14

Coruña

02-mar

Iván Fernñández López

476

 

 

 

 

 

 

Libre     

Cto. Galego, 16

Santiago

24-abr

Julio Rivas Iglesias

545

Libre  Final   

Cto. Galego, 13

Santiago

07-abr

Marco Veiga Fernández

188,2

Libre  Equipo    

Cto. Galego, 15

Santiago

15-mar

(D.Piroscia, P.Pita, D.Iglesias- Club Castro)

1598

 

 

 

 

 

 

Libre Junior

Cto. Galego, 14

Santiago

23-mar

Iván Fernández Lopez

488

 

 

 

 

 

 

Aire  60

Copa SS.MM Fase I, 13

Granada

14-abr

Julio Rivas Iglesias

571

Aire  60 con Final

Cto. Galego 13

Ourense

10-nov

Dario Piroscia Penado

196,8

Aire  60 Equipo   

Cto. España, 13

Madrid

08-12

J. Rivas, J.L.Fernandez.F., D. Piroscia( O Castro)

1683

 

 

 

 

 

 

Aire 40

XXIV Copa Galicia

Arteixo

24-nov

Andrea  Barrio Arias

372

Aire  40 con Final

XXIV Copa Galicia

Arteixo

24-nov

Andrea  Barrio Arias

189,90

Aire 40 Equipo

Cto. España, 14

Granada

08-dic

A.Barrio, N.Mera, J.Baña( R.Aeroclub)

1096

 

 

 

 

 

 

CARABINA

COMPETICIÓN

LUGAR

DATA

TIRADOR

RÉCORD

 

 

 

 

 

 

Fusil G.C. 300 mts.

Cto.España, 10

Granada

01-Xull

Luis Iglesias Pascual

591

Fusil G.C. 300 mts.equipo

Cto.España, 04

Toledo

27- xuño

L.Iglesias, J.Martín. M.Cancela

1573

Fusil  Estándar 3 x 20

Cto.España, 01

Bando

24- xuño

Jesús Martín Calvo

546

Fusil  Estándar 3 x 40

Cto.España, 04

Toledo

27- xuño

Jorge Encinas Arnau

1080

 

 

 

 

 

 

Aire  60 BP

Cto.Galego 16

Ourense

23- Nov

Jorge Encinas Arnau

609,6

Aire 60 EST

Copa Presidente 16

Granada

03-xuño

Jorge Encinas Arnau

608,1

Aire con  Final

Copa Presidente 16

Granada

03-junio

Jorge Encinas Arnau

116,7

Aire Equipo EST

Cto. España, 13

Madrid

08-12

J.Encinas, J.A.Casal, F.J.Vilas

1797,8

 

 

 

 

 

 

Aire 60 Junior

Cto. Galego 14

Santiago

05-oct

Alejandro Barrio Arias

557

 

 

 

 

 

 

Aire Donas-BP

Cto. Galego 15

Santiago

25-oct

Cristina Garcia Lopez

382

 

 

 

 

 

 

Tendido –EST

Copa Presidente 15

Granada

03-maio

Jorge Encinas Arnau

619,5

Tendido – BP

Cto. Galego 16

Pontevedra

29-maio

Jorge Encinas Arnau

592

Tendido con Final – EST

Copa Presidente 16

Granada

05-junio

Luis Iglesias Pascual

185,2

Tendido con Final – BP

Cto. Galego 15

Pontevedra

29-mar

Luis Iglesias Pascual

205,5

Tendido Equipos –EST

Cto.España, 16

Granada

15-xullo

Jorge Encinas, Luis Iglesias, Suso Parada

1830.80

Tendido Equipos -BP

Cto. Galego 15

Pontevedra

29-mar

L.Iglesias,B.Iglesias, J.Martin

1725

Tendido Damas – BP

Cto. Galego 15

Pontevedra

29-mar

María Teresa Morillo Paez

558

Tendido Junior- BP

Cto. Galego 13

Pontevedra

29-sep

Brandán Iglesias Pereira

563

 

 

 

 

 

 

3X40 – EST

Cto. España 14

Granada

16-maio

Jorge Encinas Arnau

1127

3x40  - BP

Cto.Galego, 15

Pontevedra

21- abr

Jorge Encinas Arnau

1134

3x40  con Final – EST

Copa del Rey,16

Granada

03-Junio

Jorge Encinas Arnau

397,0

3x40  Equipos  BP

Cto Galego, 15

Pontevedra

21 abr

L. Iglesias, B.Iglesias, J.Martin(SOVITO

2075

3x40 Equipos – EST

Cto España.16

Granada

15- xullo

Jorge Encinas, Luis Iglesias, Suso Parada

3280

 

 

 

 

 

 

3x20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F-Class 100 mts OPEN

Cto.España,13

Granada

14-sep

Roberto González Brey

292

Equipo 100 mts OPEN

Cto. Galego, 16

Parga

12-mar

Sovito; J.M.Ferreño, R.Gonzalez, A.Herrero

793

F-Class 100 mts   FTR

Cto. Galego, 16

Parga

12-mar

Manuel Cancela Pereiro

255,15

 

 

 

 

 

 

F-Class 300 yds. OPEN

Cto.España, 11

Granada

18-Sep

Sinesio Vergas Pérez

298

 

 

 

 

 

 

F-Class 300 mts   FTR

Cto. Galego, 16

Parga

12-mar

Diego Gomez Eiras

267,22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F.Class 600 yds.- FTr

Cto. España-15

Parga

26-abr

Gonzalo Vergas Perez

291,28

F-Class 600  yds – Open

Cto. España 16

Parga

17-xullo

Juan Manuel Garcia Escudero

300,22

 

 

 

 

 

 

F.Class 900 mts. Open

Cto. España,13

Parga

21-jun

Roberto Gonzalez Brey

290,21

F.Class 900 mts. Open Equipo

Cto. España,13

Parga

21-jun

J.A.Lema, R.Gonzalez,S.Vergas

844,4

F.Class 900 mts. FTr

Cto. España,15

Parga

15 sep

Diego Gomez Eiras

269,17

 

 

 

 

 

 

ARMAS HISTÓRICAS

COMPETICIÓN

LUGAR

DATA

TIRADOR

RÉCORD

 

 

 

 

 

 

Colt

G.P.SAR. P.Asturias-13

Madrid

13-nov

Miguel Colmenares Díaz

96

 

 

 

 

 

 

Cominazzo replica

II F. Copa Pte.-A.H. 13

Navarra

26-maio

Miguel Colmenares Díaz

91

 

 

 

 

 

 

Donal Malson

Open Barcelos-10

Barcelos

12-13-xuño

Miguel Colmenares Díaz

86

 

 

 

 

 

 

Freire e Brull

Cto.España C.M. 02

Oviedo

14-abril

Manuel Ruibal Abilleira

97(RE)

 

 

 

 

 

 

Hizadi

Cto. España 2016

Granada

22-maio

 Miguel Angel Colmenares Diaz

87

 

 

 

 

 

 

Kuchenreuter  replica

IV F.C. Presidente-15

Gabias

07-xuño

Miguel Colmenares Díaz

99

 

 

 

 

 

 

”Pforzheim” Equipo

Cto.Galego, 13

Pontevedra

17-mar

J.C.Ferreño,A.Fernandez F. R.Gonzalez B.

287

 

Mariette

II  F.Copa Pte.A.H-12

Granada

27-29-Abr

Miguel Colmenares Díaz

97

 

“Peterlongo” Equipo

Cto.Galego, 07

Pontevedra

4-marzo

(Aeroclub)J.L.Fernandez, M.Colmenares, M. Fuente

279

 

Minie O

IV F.Copa Pte. A.H-14

Oviedo

26-oct

Miguel Colmenares Díaz

61

 

 

 

 

 

 

Núñez de Castro

Cto. Galego,16

Monforte

20-mar

Manuel Ruibal Abilleira

181

 

 

 

 

 

 

Piñal

Cto. Galego,16

Monforte

20-mar

Christian López Carmona

171

Piñal Equipo

Cto. Galego,16

Monforte

20-mar

Christian López, Ramon Sanchez, Francisco Lopez- Club Cabe

385

 

 

 

 

 

 

Pennsylvania replica

Cto. España 13

Granada

21-abr

Miguel Colmenares Díaz

95

 

 

 

 

 

 

Tanzutsu R

Cto. España 2016

Granada

22-maio

Miguel Colmenares Díaz

94

 

 

 

 

 

 

Remington

III F Copa Pte A.H.16

Aizoain

01-maio

Eduardo Corral Rio

175

 

 

 

 

 

 

Vetterli replica

Cto.Galego, 95

Pontevedra

27-oct

Rogelio Infanzón López

99

 

“Forsyth” – Equipo

Cto.Galego,15

Pontevedra

12-abril

(Cernadiñas Novas) J.Golmar, E.Barreiro,. J.J.Guijarro

275

 

Lamarmora

IV F.Copa Pte. A.H-14

Oviedo

26-oct

Miguel Colmenares Díaz

95

 

Tanegashirma

Cto. España, 16

Granada

19-maio

Miguel Colmenares Díaz

91

 

Witworh

IV  F.Copa Pte. A.H-14

Oviedo

26-oct

Jose Manuel Oroza Oroza

68